21 maja 2022

Zgoda Ruda Śląska i Gniezno w Finale MPJMK

Od wczoraj w Zabrzu trwają Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. Do finału tegorocznych rozgrywek awansowały KS Zgoda Ruda Śląska i MKS PR Gniezno.

Pierwsze miejsce w finale MPJMK wywalczyła Zgoda Ruda Śląska. Victoria Świebodzice równorzędne spotkanie z rywalkami toczyła w pierwszym kwadransie /7:8/. Od tego momentu podopieczne Józefa Szmatłocha z każdą kolejną minutą budowały sobie coraz większy bufor bezpieczeństwa. Do szatni na przerwę Zgoda zabrała pięciobramkowe prowadzenie /16:11/. Mimo, że Victoria w drugiej połowie grała równo i solidnie to nie zdołała zbliżyć się do Zgody na mniej niż 4 bramki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem KS Zgody Ruda Śląska 30:27.

Drugi półfinał pomiędzy gospodyniami turnieju SPR Pogoń 1945 II Zabrze a MKS PR Gniezno był bardziej zacięty. Od pierwszej minuty trwała obopólna i regularna wymiana ciosów. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie nawet minimalnej przewagi. Do przerwy jedną bramką prowadziły gospodynie turnieju Pogoń Zabrze. W drugiej odsłonie identyczny scenariusz trwał do 56 minuty /18:19/. Końcówka należała jednak do podopiecznych Roberta Popka i to one zagrają w wielkim finale.

Wyniki meczów półfinałowych

MKS Victoria Świebodzice – KS Zgoda Ruda Śląska 27:30 /11:16/

SPR Pogoń 1945 II Zabrze – MKS PR Gniezno 18:23 /12:11/

W sobotę od godziny 10:00 w hali Pogoni rozpoczną się mecze o medale. Transmisję na żywo można śledzić na profilu Youtube Handball Polska.