21 maja 2022

Zgoda Ruda Śląska i Gniezno w Finale MPJMK

Od wczoraj w Zabrzu trwają Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. Do finału tegorocznych rozgrywek awansowały KS Zgoda Ruda Śląska i MKS PR Gniezno.

Pierwsze miejsce w finale MPJMK wywalczyła Zgoda Ruda Śląska. Victoria Świebodzice równorzędne spotkanie z rywalkami toczyła w pierwszym kwadransie /7:8/. Od tego momentu podopieczne Józefa Szmatłocha z każdą kolejną minutą budowały sobie coraz większy bufor bezpieczeństwa. Do szatni na przerwę Zgoda zabrała pięciobramkowe prowadzenie /16:11/. Mimo, że Victoria w drugiej połowie grała równo i solidnie to nie zdołała zbliżyć się do Zgody na mniej niż 4 bramki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem KS Zgody Ruda Śląska 30:27.

Drugi półfinał pomiędzy gospodyniami turnieju SPR Pogoń 1945 II Zabrze a MKS PR Gniezno był bardziej zacięty. Od pierwszej minuty trwała obopólna i regularna wymiana ciosów. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie nawet minimalnej przewagi. Do przerwy jedną bramką prowadziły gospodynie turnieju Pogoń Zabrze. W drugiej odsłonie identyczny scenariusz trwał do 56 minuty /18:19/. Końcówka należała jednak do podopiecznych Roberta Popka i to one zagrają w wielkim finale.

Wyniki meczów półfinałowych

MKS Victoria Świebodzice – KS Zgoda Ruda Śląska 27:30 /11:16/

SPR Pogoń 1945 II Zabrze – MKS PR Gniezno 18:23 /12:11/

W sobotę od godziny 10:00 w hali Pogoni rozpoczną się mecze o medale. Transmisję na żywo można śledzić na profilu Youtube Handball Polska.

Galeria z I dnia Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Zabrzu

fot. Krzysztof Kuroń
fot. Krzysztof Kuroń
fot. Krzysztof Kuroń
fot. Krzysztof Kuroń
fot. Krzysztof Kuroń
fot. Krzysztof Kuroń

fot. Krzysztof Kuroń

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest