23 maja 2022

SMS Cup: Pierwszy dzień rywalizacji na korzyść SMS z Płocka i Kielc!

W poniedziałkowe popołudnie ruszyła druga edycja turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego – SMS Cup. W płockiej ORLEN Arenie zmierzyły się drużyny SMS z Płocka, Kielc, Kwidzyna oraz Lubina. Już jutro odbędą się mecze o miejsca – o trzecią lokatę zawalczą SMS Zagłębie Lubin i SMS ZPRP Kwidzyn, natomiast o pierwszą – SMS ZPRP Płock z SMS ZPRP Kielce.

Zgodnie z zapowiedziami, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Superliga sp. z o.o. zorganizowały drugą edycję turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego – SMS Cup. Pierwsza odsłona miała miejsce w Kielcach 11 i 12 grudnia 2021 roku, natomiast drugą zaplanowano w Płocku. Patronami SMS Cup są Prezydenci Miasta Kielc i Płocka – pierwszą edycję rozegrano pod patronatem Bogdana Wenty, zaś drugiej patronuje Andrzej Nowakowski. Prezydenci Płocka i Kielc, dla zwycięzców rywalizacji, ufundowali przechodni puchar.

SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Płock 27:33 (16:15)

Na pierwszą bramkę w meczu przyszło nam poczekać do 3. min. – jej autorem był zawodnik płockiego SMS – Patryk Duszak. Bardzo szybko odpowiedzieli także gracze z Lubina, a dokładniej – Makary Demczuk. Pojedynek, od początku, był dynamiczny – obie drużyny wymieniały się bramkami, przez co wynik kręcił się wokół remisu. Później, na kilka minut, wynik stanął w miejscu, a ciszę przerwał Ignacy Jaworski, który wyrównał rezultat na 7:7. Po raz pierwszy miejscowi wyszli na prowadzenie w 20. min. po celnym rzucie Duszaka. Gdy SMS ZPRP Płock wygrywał dwoma bramkami – 10:12 – o czas poprosił szkoleniowiec lubinian, którego rady zaowocowały trafieniem jego podopiecznych. Około 25. min., po rzucie na pustą bramkę, SMS Zagłębie Lubin doprowadziło do remisu. Przed przerwą mieliśmy jeszcze remis, a ostatecznie – po bramce Fiłona – pierwszą połowę 16:15 zwyciężyli lubinianie.

Wynik drugiej części gry otworzył Szymon Hornik, zaś w bramce SMS ZPRP Płock dobrze spisywał się Paweł Krawczyk. Po kolejnym trafieniu Hornika, miejscowi wyszli na prowadzenie, natomiast pierwszą bramkę dla SMS Zagłębie Lubin, po przerwie, zdobył Majczak – z rzutu karnego. Z czasem mecz nabierał tempa, a oba zespoły grały szybką piłkę, stale remisując, jednak w tej połowie meczu to lubinianie gonili płocczan. W 45. min. SMS ZPRP Płock przeważał pięcioma bramkami – na tablicy widniał rezultat – 20:25. Później płocki SMS zaliczył krótki przestój, jednak szybko wrócił do pięciu trafień przewagi. Przed końcem spotkania, zawodnika z Płocka, w połowie boiska, próbował zatrzymać Fiłon, jednak przy okazji sfaulował płocczanina, za co otrzymał czerwoną kartkę. Końcówka jeszcze bardziej uwidoczniła przewagę SMS ZPRP Płock, który ostatecznie wygrał mecz 27:33.

Mecz z SMS Zagłębiem Lubin nie był dla nas zbyt udany przez pierwsze 30 min. Chłopcy byli stremowani i nie grali swojej piłki ręcznej, a bramkarze nie mogli odbić prostych piłek. Po przerwie wyglądało to już znacznie lepiej i zazębiało się, co pozwoliło na zakończenie spotkania sukcesem – skomentował trener SMS ZPRP Płock – Krzysztof Kisiel. Myślę, że SMS Cup jest bardzo dobrym pomysłem i nagrodą dla zawodników. Drużyny czterech SMS mogą zmierzyć się ze sobą i sprawdzić, co jest fajnym wyzwaniem dodał.

SMS Zagłębie Lubin: Grzyb 1, Kierych – Mikłasz 3, Barcik 1, Augustynowicz, Włostowski, Demczuk 5, Fiłon 3, Swobodziński, Marzec 2, Kuźniak 3, Borowski 6, Majczak 2, Marczak, Czerwiński 1.

SMS ZPRP Płock: Ciupa, Krawczyk – Janiszewski 6, Jaworski 5, Hornik 4, Kuć 2, Marchewka 4, Sawicki 4, Sęk 1, Stolarski, Wielgucki, Cieciora 1, Trossowski 1, Makowski 1, Semik, Duszak 4.

SMS ZPRP Kielce – SMS ZPRP Kwidzyn 38:29 (17:12)

Drugi mecz II edycji SMS Cup rozpoczęli kwidzynianie, a trzy pierwsze trafienia należały do SMS z Kielc. Mimo starań SMS ZPRP Kwidzyn, ich akcje kończyły się obronami Jakuba Wysockiego lub rzutami w słupek. Dobrze interweniował także Dawid Urbanowicz, jednak to kielczanom udawało się trafiać do siatki przeciwników. Pierwsza bramka dla SMS z Kwidzyna padła w 6. min. z rąk Jakuba Tokarza, jednak już po chwili odpowiedział SMS ZPRP Kielce i na tablicy mieliśmy wynik 5:1. Dopiero w kolejnych minutach kwidzynianie nieco odrobili straty, zmniejszając je do trzech trafień. Kielczan nie zatrzymała nawet gra w osłabieniu i, mimo mijającego czasu, przewyższali swoich rywali – po 17. min. rezultat meczu wynosił 11:6, a o czas poprosił trener kwidzynian. Kilka minut po jego interwencji, SMS z Kwidzyna udało się dojść kielczan na trzy trafienia.  Finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12 dla SMS ZPRP Kielce.

Po przerwie, pierwsi trafili kielczanie, jednak SMS Kwidzyn również nie był dłużny. Mimo starań kwidzynian, przeciwnicy szybko podwyższyli swoje prowadzenie do dziesięciu trafień i ponownie nie zatrzymała ich nawet gra w osłabieniu. W pewnym momencie SMS ZPRP Kielce został na parkiecie w czterech zawodników, a kwidzynianom udało się wtedy zniwelować straty do sześciu bramek. Nim skończyła się kara Sarnowskiego, swoją trzecią otrzymał Szczęsny. Po 45. min. tablica wskazywała wynik 29:22. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, ponownie 10 trafieniami przeważał SMS z Kielc (33:23), a taki rezultat zawdzięczał, przede wszystkim, dobrej skuteczności goalkeeperów oraz licznym, udanym kontratakom. Przed syreną końcową, kwidzynianie zbliżyli się jeszcze do przeciwników na sześć trafień, ale ostatecznie wynik meczu zatrzymał się na 38:29 i w finale SMS Cup razem z SMS ZPRP Płock zameldowali się kielczanie.

SMS Cup to fajna idea. Młodzi chłopcy mogą zagrać jak w Superlidze. Na naszym meczu, co prawda, publiczność nie dopisała, ale jutro podczas spotkania z Płockiem będzie więcej kibiców. Fajnie też, że jest to organizowane przed meczem decydującym o mistrzostwie Polski, więc myślę, że dla tych chłopaków to też dodatkowy smaczekpodsumował trener SMS ZPRP Kielce.Dla mnie, jako dla trenera, było to trudne spotkanie, ponieważ mamy w składzie wielu kadrowiczów, którzy wybierają się niedługo na mistrzostwa Europy i zależało nam na tym, aby zakończyli ten turniej bez kontuzji. Wydaje mi się, że różnicę w wyniku zrobiła bramka. Dobrze weszliśmy w mecz i utrzymywaliśmy przewagę, wykorzystując niefrasobliwość przeciwników. Z przebiegu meczu nasze zwycięstwo było zasłużonezakończył.

SMS ZPRP Kielce: Wysocki, Pieńskowski 1 – Wleklak 5, Rybarczyk 6, Wrona 2, Wasiak 5, Welcz 3, Wierzbicki 6, Szczęsny, Sarnowski 4, Jurasik, Zając, Koc, Luksa, Mielczarski 3, Rodak 3.

SMS ZPRP Kwidzyn: Siwik, Urbanowicz – Mikulewicz, Tokarz 4, Wocial 2, Bielecki, Myszka 3, Szymczak 2, Curzytek 6, Łesyk, Pruszkowski 4, Koss 1, Lenckowski 3, Gregorski 1, Kozłowski 2, Moskal 1.

Harmonogram jutrzejszych spotkań:

Wtorek (24 maja 2022)

– 10:30 – mecz o 3. miejsce – SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Kwidzyn

– 12:30 – mecz o 1. miejsce – SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce

Transmisja spotkań na www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku PGNiG Superligi i Handball Polska.

Już jutro poznamy zwycięzców drugiej edycji SMS Cupzapraszamy do Orlen Areny (wstęp wolny)!

Galeria z I dnia Turnieju SMS CUP

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest