25 maja 2022

MŚ2023: Adam Wiśniewski Ambasadorem

Adam Wiśniewski będzie jednym z Ambasadorów 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn, które w przyszłym roku zorganizują Polska i Szwecja. Były reprezentant kraju przedstawił się kibicom w nowej roli przy okazji oficjalnej prezentacji trofeum w Orlen Arenie Płock.

– To niezwykłe wyróżnienie, być ambasadorem tak wielkiego turnieju, który odbywa się w Polsce. Wierzę w naszą drużynę, bo wiem, że kibice potrafią dodawać skrzydeł. Spodziewam się pełnych hal, także tej w Płocku. Naszych fanów do chodzenia na mecze nie trzeba zachęcać – mówi Wiśniewski.

Nazwisko pierwszego Ambasadora MŚ 2023 poznaliśmy przy okazji briefingu prasowego, który odbył się przed meczem PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock – Łomża VIVE Kielce. Tego samego dnia miejscowi kibice mogli zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z trofeum dla mistrza świata. Stoisko, gdzie można było spotkać także maskotkę turnieju, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

– To ważny element promocji turnieju. Chcemy, aby podczas Trophy Tour kibice we wszystkich Miastach i Regionach Gospodarzach mistrzostw świata mogli zobaczyć, o co w styczniu przyszłego roku powalczą zawodnicy – mówi pierwszy wiceprezes zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin.

– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie czterech miast, które ugoszczą tak prestiżowy turniej, jak mistrzostwa świata. Tutejsi kibice są wspaniali i można powiedzieć, że im się to należało. Liczę, że fani z Płocka wypełnią Orlen Arenę do ostatniego miejsca – dodaje prezydent Nowakowski.

Płock podczas MŚ 2023 będzie gospodarzem Pucharu Prezydenta. 16 z 61 spotkań turnieju ugości Orlen Arena. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł. Rywalizacja w Płocku potrwa tydzień. Istnieje możliwość zakupu karnetu na wszystkie mecze – za 99 zł (2. kategoria) lub 159 zł (1. kategoria).

– Turniej zbliża się wielkimi krokami, do meczu otwarcia zostały 232 dni. To idealny moment, żeby zatroszczyć się o bilety na wymarzone miejsca, bo wejściówek ubywa, a po zaplanowanym na 2 lipca losowaniu spodziewamy się lawiny nowych zamówień – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami imprezy będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping. Bilety można nabyć za pośrednictwem Narodowego Dostawcy MŚ 2023, firmy Eventim. Więcej informacji na handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest