28 maja 2022

Finał PGNiG Pucharu Polski Kobiet już dziś!

Dziś poznamy zwyciężczynie 58 edycji rozgrywek Pucharu Polski kobiet. O trofeum ufundowane przez PGNiG powalczą Mistrz Polski – MKS Zagłębie Lubin i brązowe medalistki – KPR Gminy Kobierzyce. Mecz rozpocznie się o godz. 16:00 w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.

Gniezno po raz czwarty będzie gościć finalistki Pucharu Polski. W zeszłym roku w rozgrywkach triumfowała drużyna Bożeny Karkut. Dwanaście miesięcy później Miedziowe mają szanse po raz kolejny sięgnąć po podwójną koronę. O tym, żeby do brązowego medalu dołożyć trofeum Puchar Polski marzą także „ Kobierki”. Dzisiejszy mecz dla drużyny Edyty Majdzińskiej będzie wyjątkowy. Jej zespół raz pierwszy w historii klubu zagra w finale tych rozgrywek. Żeby przyjechać do Gniezna, Kobierki musiały na finiszu pokonać wicemistrza Polski – mocną MKS Funfloor Perłę Lublin. To się drużynie udało i w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie będą chciały sprawić niespodziankę.

MKS Zagłębie Lubin 2020/2021

Niespodziankę, bo faworytem dzisiejszego starcia na pewno nie będą. Mistrzynie Polski po raz ostatni spotkały się z KPR-em Gminy Kobierzyce tydzień temu. W meczu kończącym rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet brązowe medalistki uległy Miedziowym 27:24. Na korzyść Zagłębia przemawia również fakt, że w sezonie ligowym 2021/2022 przegrały wszystkie spotkania w derbach Dolnego Śląska, choć warto zaznaczyć, że w trzeciej serii zaledwie jednym trafieniem. Czy Gniezno okaże się szczęśliwe dla wybieranej trzykrotnie najlepszą trenerką PGNiG Superligi Edyty Majdzińskiej? Przekonamy się w sobotni wieczór.

W klasyfikacji wszech czasów w 57. edycjach Pucharu Polski kobiet najlepszym dorobkiem legitymuje się Lublin – 11 triumfów. Miejsca na podium zajmują jeszcze Zagłębie Lubin (7 zwycięstw) i AKS Chorzów (5). W sumie szesnaście klubów żeńskich szczyci się zdobyciem Pucharu Polski.

Z kolei w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek tegorocznej edycji PGNiG Pucharu Polski prym wiodą kobierzyczanki. Zorica Despodovska, Mariola Wiertelak i Małgorzata Buklarewicz plasują się w pierwszej piątce najskuteczniejszych piłkarek. Ta pierwsza ma szansę wyprzedzić liderkę tej klasyfikacji Magdę Więckowską. Warunek jest jeden – musi rzucić więcej niż pięć bramek.

Finał PGNiG Pucharu Polski rozpoczniemy studiem w TVP Sport o godzinie 15:45. Gościem Piotra Dębowskiego będzie była reprezentantka Polski Małgorzata Stasiak. Mecz rozpocznie się punkt 16:00.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest