29 maja 2022

MPJMM: Złoty Kwidzyn!

W Kielcach zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na podium stanęły kolejno MTS Kwidzyn, KS VIVE I Kielce i SPR Górnik Zabrze. Poza podium SMS Zagłębie Lubin.

SMS Zagłębie I Lubin – SPR Górnik Zabrze 23:25 /10:12/

W meczu o trzecie miejsce spotkały się SMS Zagłębie Lubin z SPR Górnikiem Zabrze. Pierwsze dwie bramki były autorstwa “Górników”. Miedziowi rzucili się w pogoń, ale nie byli w stanie w pierwszej połowie przełamać wyniku. Najbliżej rywala byli na odległość jednego trafienia. Do przerwy przegrywali zatem 10:12.

To co nie wyszło podopiecznym Tomasza Kozłowskiego w pierwszej połowie, udało się trzykrotnie w drugiej. W 49. minucie Miedziowi wyszli na prowadzenie /18:17/ i chwilę później podwyższyli różnicę do dwóch bramek. Wydawało się, że brąz Mistrzostw Polski pojedzie na Dolny Śląsk. O tym, że tak się nie stało zdecydowało ostatnie 8. minut. Ten fragment lubinianie przegrali z Górnikiem Zabrze 3:6. Autorem ostatniego trafienia, które przypieczętowało brązowy medal był Maksymilian Surdyk.

KS VIVE I Kielce – MTS Kwidzyn 25:30 /14:12/

Pierwszą bramkę w wielkim finale rzucił Piotr Paczkowski. Lepiej rozpoczęli Kwidzynianie, ale gospodarze szybko odrobili straty i w 10. minucie już remisowali. W hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach rozpoczęła się bitwa na dwa głosy. Tablica wyników co rusz wyświetlała remis. Gospodarze wspierani głośnym dopingiem dopiero przed przerwą uzyskali dwubramkowe prowadzenie, ale było pewne, że w tym meczu to jeszcze nie koniec.

Bramką rozpoczęli druga odsłonę kielczanie i to dało im najwyższe prowadzenie w tym meczu /15:12/. 10 minut później wszystko zaczęło się na nowo, bo ponownie mieliśmy remis. Od stanu 19:19 w 40.minucie MTS trafiał pięciokrotnie. Kielce zaledwie dwa. Podopieczni Macieja Mroczkowskiego wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu.

Klasyfikacja końcowa MPJMM

  1. MTS Kwidzyn
  2. KS VIVE I Kielce
  3. SPR Górnik Zabrze
  4. SMS Zagłębie Lubin

Nagrody indywidualne

KRÓL STRZELCÓW – PIOTR LEWCZYK / MTS KWIDZYN
NAJLEPSZY BRAMKARZ – DAWID URBANOWICZ / MTS KWIDZYN
MVP TURNIEJU – JAKUB PINDA / KS VIVE I Kielce

Siódemka Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

NAJLEPSZY BRAMKARZ – MATEUSZ MLECZKO – SPR Górnik I Zabrze

NAJLEPSZY LEWOSKRZYDŁOWY – JAKUB SĘK / KS VIVE I Kielce

NAJLEPSZY LEWOROZGRYWAJĄCY – PIOTR LEWCZYK / MTS Kwidzyn

NAJLEPSZY ŚRODKOWOROZGRYWAJĄCY – DAWID PETLAK / SPR Górnik Zabrze

NAJLEPSZY PRAWOROZGRYWAJĄCY – KACPER ŁAPIŃSKI / MTS Kwidzyn

NAJLEPSZY PRAWOSKRZYDŁOWY – KRZYSZTOF KARPISZ / SMS Zagłębie Lubin

NAJLEPSZY OBROTOWY – MATEUSZ PAKASZEWSKI / KS VIVE I Kielce

Galeria z II dnia MPJMM

fot. Krzysztof Klimek
fot. Krzysztof Klimek
fot. Krzysztof Klimek
fot. Krzysztof Klimek

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest