3 czerwca 2022

Jutro finał PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn

Już jutro poznamy zwycięzców 55 edycji rozgrywek Pucharu Polski mężczyzn. O trofeum ufundowane przez PGNiG powalczą Mistrz Polski – Łomża VIVE Kielce i srebrni medaliści – Orlen Wisła Płock. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30 w Arenie Jaskółka w Tarnowie.

Już tylko godziny dzielą nas od pucharowej Świętej Wojny. Triumfatorzy zeszłorocznej edycji PGNiG Pucharu Polski do Tarnowa przyjadą w najmocniejszym składzie. Drużyna Xaviego Sabate będzie musiała radzić sobie w starciu z arcytrudnym rywalem bez Niko Mindegii. Hiszpan w ostatnim ligowym meczu doznał poważnej kontuzji kolana, i na parkiet wróci za kilka miesięcy.

Rywalizację u panów  w ostatnich latach zdominował klub z Kielc. Drużyna ze Świętokrzyskiego, występująca pod różnymi nazwami, w sumie aż siedemnaście razy zdobywała Puchar Polski, w tym dwanaście razy z rzędu (2009-2021). Drugim zespołem, który ma imponujący dorobek jest Wisła Płock – 10 PP. W rywalizacji tych dwóch klubów sobotni finał będzie dziewiętnastym.

W sezonie 2021/2022 z kolei spotkaniem numer trzy. Poprzednie dwa ligowe starcia były znakomitą promocją piłki ręcznej w Polsce mimo, że tradycyjnie lepszy był zespół Talanta Dujszebajewa. Szkoleniowiec Mistrza Polski w Arenie Jaskółka zasiądzie na trybunach. W role pierwszego szkoleniowca wcieli się jego asystent Krzysztof Lijewski. Dla byłego reprezentanta Polski nie będzie to nowość, bo Kirgiz z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski został odsunięty w marcu 2021 roku. Tegoroczny finał młodszy z braci Lijewskich poprowadzi po raz drugi.

Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock po raz pierwszy w historii piłki ręcznej w finale Pucharu Polski zagrają w Tarnowie. Arena Jaskółka to jeden z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów na sportowej mapie Polski. Może pomieścić blisko 4500 widzów.

Czy Wisła Płock w myśl zasady „do trzech razy sztuka” będzie w stanie przerwać znakomitą serię kielczan? Jedno jest pewne – trzeba to zobaczyć na żywo. Spotkanie zacznie się o godzinie 18:30. Transmisję w TVP Sport rozpocznie studio o godzinie 18.10 Gośćmi Grzegorza Chodkowskiego będą Michał Kubisztal i Tomasz Rosiński. Komentuje Jacek Laskowski i Michał Matysik.

Bilety na pucharową Świętą Wojnę można nabywać poprzez stronę eventim.pl lub zprp.pl. Najniższa kwota za którą można na żywo przeżywać Finał PGNiG Pucharu Polski wynosi 19 złotych /ulgowy/. Arena Jaskółka kasy biletowe dla kibiców uruchomi jutro o 15:30. Szczegółowy cennik sektorów jest dostępny na stronie eventim.pl.

Podczas meczu kibiców czeka nie lada gratka. W tarnowskiej hali dostępne będzie trofeum Mistrzostw Świata, które aktualnie odbywa Trophy Tour po Polsce. Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie możliwość obejrzenia Pucharu na żywo i zrobienia sobie dedykowanego zdjęcia.

Partnerem wydarzenia jest miasto Tarnów.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest