5 czerwca 2022

Trophy Tour i maskotka MŚ 2023 w Małopolsce

Trofeum dla najlepszej drużyny świata w piłce ręcznej oraz maskotka mistrzostw, wiewiórka Pax, dotarły do Małopolski. Kibice mogli je zobaczyć przy okazji finału PGNiG Pucharu Polski w Tarnowie.

Arena Jaskółka stała się w weekend stolicą piłki ręcznej w naszym kraju. Walkę o Puchar Polski stoczyły w Tarnowie Orlen Wisła Płock i Łomża Vive Kielce. Mecz poprzedziła oficjalna prezentacja trofeum mistrzostw świata w piłce ręcznej, które w styczniu przyszłego roku zorganizują wspólnie Polska oraz Szwecja.

– Małopolska to jedno z najważniejszych miejsc w dziejach naszego szczypiorniaka. Wielu uznanych zawodników pochodzi z Krakowa, a tamtejsze drużyny – zwłaszcza kobiece – przez lata dominowały w walce o mistrzostwo Polski. Ważnymi ośrodkami są także Chrzanów, Olkusz, Bochnia czy słynący ze szkolenia młodzieży Tarnów, gdzie część kariery spędzili m. in. Stanisław Majorek, Zbigniew Barnaś i Franciszek Gąsior – przypomina pierwszy wiceprezes zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin.

Właśnie w Małopolsce odbędą się najważniejsze mecze rundy głównej MŚ 2023. Swoje spotkania – w przypadku awansu – rozegrają wówczas w Tauron Arenie Kraków Polacy oraz Hiszpanie. Trzy mecze fazy wstępnej czekają tam ponadto Norwegów. Pozostałe drużyny, które odwiedzą Małopolskę, poznamy 2 lipca 2022 roku przy okazji losowania w Katowicach.

– Jestem dumny, bo finał Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn zorganizowano w przepięknym Tarnowie. Odnowiona Arena Jaskółka nie po raz pierwszy sprostała wysokim wymaganiom sportowym. Wcześniej gościła z powodzeniem Turniej Czterech Narodów w 2019 roku. Tarnów i Małopolska posiadają bazę sportową, pozwalającą sprostać najtrudniejszym wyzwaniom organizacyjnym. Puchar Polski był kolejną imprezą przybliżającą nas do przyszłorocznych mistrzostw świata oraz Igrzysk Europejskich, najważniejszego wydarzenia sportowego w naszym kraju – mówi wicemarszałek Józef Gawron.

Małopolska, a konkretnie Tauron Arena Kraków, ugości w sumie 21 z 61 meczów turnieju. Ceny biletów na spotkania fazy wstępnej w Krakowie – 13, 15 i 17 stycznia zagrają w nich Norwegowie, a 12, 14 i 16 stycznia Hiszpanie – zaczynają się od 29 zł. Każda wejściówka obejmuje cały dzień meczowy.  Bilety na rundę główną można będzie nabyć od 59 zł.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji – także materiały prasowe, zdjęcia oraz wideo do bezpłatnego wykorzystania – można znaleźć na www.handball23.com. Narodowym Dostawcą w turnieju w naszym kraju jest firma Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej MŚ 2023.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest