5 czerwca 2022

Trophy Tour i maskotka MŚ 2023 w Małopolsce

Trofeum dla najlepszej drużyny świata w piłce ręcznej oraz maskotka mistrzostw, wiewiórka Pax, dotarły do Małopolski. Kibice mogli je zobaczyć przy okazji finału PGNiG Pucharu Polski w Tarnowie.

Arena Jaskółka stała się w weekend stolicą piłki ręcznej w naszym kraju. Walkę o Puchar Polski stoczyły w Tarnowie Orlen Wisła Płock i Łomża Vive Kielce. Mecz poprzedziła oficjalna prezentacja trofeum mistrzostw świata w piłce ręcznej, które w styczniu przyszłego roku zorganizują wspólnie Polska oraz Szwecja.

– Małopolska to jedno z najważniejszych miejsc w dziejach naszego szczypiorniaka. Wielu uznanych zawodników pochodzi z Krakowa, a tamtejsze drużyny – zwłaszcza kobiece – przez lata dominowały w walce o mistrzostwo Polski. Ważnymi ośrodkami są także Chrzanów, Olkusz, Bochnia czy słynący ze szkolenia młodzieży Tarnów, gdzie część kariery spędzili m. in. Stanisław Majorek, Zbigniew Barnaś i Franciszek Gąsior – przypomina pierwszy wiceprezes zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin.

Właśnie w Małopolsce odbędą się najważniejsze mecze rundy głównej MŚ 2023. Swoje spotkania – w przypadku awansu – rozegrają wówczas w Tauron Arenie Kraków Polacy oraz Hiszpanie. Trzy mecze fazy wstępnej czekają tam ponadto Norwegów. Pozostałe drużyny, które odwiedzą Małopolskę, poznamy 2 lipca 2022 roku przy okazji losowania w Katowicach.

– Jestem dumny, bo finał Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn zorganizowano w przepięknym Tarnowie. Odnowiona Arena Jaskółka nie po raz pierwszy sprostała wysokim wymaganiom sportowym. Wcześniej gościła z powodzeniem Turniej Czterech Narodów w 2019 roku. Tarnów i Małopolska posiadają bazę sportową, pozwalającą sprostać najtrudniejszym wyzwaniom organizacyjnym. Puchar Polski był kolejną imprezą przybliżającą nas do przyszłorocznych mistrzostw świata oraz Igrzysk Europejskich, najważniejszego wydarzenia sportowego w naszym kraju – mówi wicemarszałek Józef Gawron.

Małopolska, a konkretnie Tauron Arena Kraków, ugości w sumie 21 z 61 meczów turnieju. Ceny biletów na spotkania fazy wstępnej w Krakowie – 13, 15 i 17 stycznia zagrają w nich Norwegowie, a 12, 14 i 16 stycznia Hiszpanie – zaczynają się od 29 zł. Każda wejściówka obejmuje cały dzień meczowy.  Bilety na rundę główną można będzie nabyć od 59 zł.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji – także materiały prasowe, zdjęcia oraz wideo do bezpłatnego wykorzystania – można znaleźć na www.handball23.com. Narodowym Dostawcą w turnieju w naszym kraju jest firma Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej MŚ 2023.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest