27 czerwca 2022

Historyczny sukces Ruchu i Kątów Wrocławskich

Świetne występy w drugim turnieju 6. edycji PGNiG Summer Superligi mają za sobą zawodniczki KPR-u Ruchu Chorzów i zawodnicy SPR-u GOKiS-u Kątów Wrocławskich. Oba zwyciężyły po raz pierwszy w swojej historii – panie w finale pokonały 2-0 KS Lakers Powidz, a panowie zapewnili sobie końcowy triumf po konkursie shoot-outów z MKS-em Delfinem Grudziądz.

Najlepsze w grupie A okazały się zwyciężczynie turnieju inauguracyjnego, Byczki Kowalewo Pomorskie, które bez straty seta pokonały dwie drużyny z Poznania – Pyrki i APR, oraz ROKiS Radzymin. Awans do ćwierćfinału zapewniły sobie także zawodniczki Pyrek, które w poznańskich derbach zwyciężyły 2-0 z APR-em i ROKiS-em.

Grupę B bez większych problemów wygrał zespół KS Lakers Powidz, pokonując w dwóch setach triumfatorki z minionej, 5. edycji PGNiG Summer Superligi, GRU Juko Piotrków Tryb. oraz AZS AWF Warszawa. Tuż za nimi uplasowały się piotrkowianki.

W grupie C, dzięki wygranej po shoot-outach z GRU JUKO II, pierwsze miejsce zajęły zawodniczki ECO Save Group Ochoty Warszawa. Do ćwierćfinałów zakwalifikowała się także drużyna z Piotrkowa Tryb. Ostatnie wolne miejsca zajęły ekipy KPR-u Ruchu Chorzów i BHT DTB Sambora Tczew.

Drużyny męskie, tak jak przed tygodniem, podzielone zostały na trzy grupy – zwycięzcy zapewnili sobie bezpośredni awans do półfinału, a zespoły z drugich miejsc zagrały o ostatnią wolną lokatę.  W pierwszej grupie niepokonani byli zawodnicy SAS-u Gdańsk II, którzy stracili seta jedynie w meczu z debiutującą Anilaną Łódź. Gdańszczanie wygrali także z MKS-em Delfinem Grudziądz i KS Lakers Powidz. Tuż za nimi uplasowali się szczypiorniści plażowi Delfina.

W grupie B najlepsze okazało się GRU Juko Piotrków Tryb. Piotrkowianie pewnie rozprawili się z zawodnikami Mazura Sołdańskiego Sierpc i dwoma zespołami z Gdańska – SAS-u I i SPR-u Wybrzeża. Drugie miejsce zajął zespół SAS-u.

W grupie C równych sobie nie miał SPR GOKiS Kąty Wrocławskie, który pokonał 2-0 Ekoserwis Damy Radę Inowrocław oraz Szczypiorniak Gniezno. Ostatnie wolne miejsce w walce o półfinał przypadło inowrocławianom.

fot. Krzysztof Betnerowicz

Zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy MKS-u Delfina Grudziądz, chociaż rywalizacja była bardzo zacięta. Grudziądzanie zapewnili sobie awans po wygranych 2-0 z SAS-em I i 2-1 z Ekoserwisem.

Sporo emocji przyniosły ćwierćfinałowe rozstrzygnięcia pań – tylko mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Pyrkami Poznań zakończył się wynikiem 2-0 dla chorzowianek. W pozostałym spotkaniach decydowały shoot-outy. Ostatecznie Byczki Kowalewo Pomorskie sensacyjnie uległy Samborowi Tczew, GRU II musiało uznać wyższość KS Lakers Powidz, a GRU I pokonało MKS Eco Save Group Ochotę Warszawa.

W półfinale po raz kolejny poza zasięgiem rywalek okazały się zawodniczki Ruchu, które zameldowały się dalszej części rozgrywek kosztem Sambora, a awans do finału, po wygranej 2-0 z GRU Juko Piotrków Tryb. I, zapewniły sobie również powidzanki.

fot. Krzysztof Betnerowicz

Najciekawiej wypadło półfinałowe starcie panów z GRU Juko i GOKiS-u Kątów Wrocławskich, w którym lepsi okazali się zawodnicy spod Wrocławia. W finale, po zwycięstwie 2-0 nad SAS-em Gdańsk II, czekał już na nich MKS Delfin Grudziądz.

Historyczny triumf zapisały na swoim koncie chorzowianki – Ruch w finale pokonał 2-0 KS Lakers i tym samym po raz pierwszy w historii stanął na najwyższym stopniu podium, nie tracąc przy tym nawet seta. W meczu o trzecie miejsce Sambor wygrał po konkursie shoot-outów z GRU JUKO I.

– To świetne uczucie i mnóstwo emocji wygrać tutaj, w Starych Jabłonkach. Mamy silną drużynę z fajnymi zawodniczkami w składzie, dlatego planujemy wystąpić też w następnych turniejach tej edycji. Widzimy się w Gdańsku, a później w Płocku – powiedziała po spotkaniu najlepsza zawodniczka finałów, pochodząca z Ukrainy zawodniczka Ruchu, Anna Diablo.

fot. Krzysztof Betnerowicz

W finale panów o zwycięstwie zadecydowały shoot-outy. W tym elemencie minimalnie lepsi okazali się szczypiorniści plażowi z Kątów Wrocławskich, którzy wygrali z MKS-em Delfinem Grudziądz 2-1. Trzecią lokatę po zwycięstwie nad SAS-em Gdańsk II wywalczyli reprezentanci Piotrkowa Tryb.

– To jest niesamowita chwila, bo to pierwszy sukces w historii Kątów Wr. w PGNiG Summer Superlidze. Złożyło się tak, że udało nam się tego dokonać w tym legendarnym miejscu, jaki są Stare Jabłonki – skomentował zwycięstwo zawodnik GOKiS-u, Maciej Skrzypek.

Pomiędzy meczami finałowymi na piasku w Starych Jabłonkach mecz towarzyski z „resztą świata” rozegrała kadra Polski U-18, która przed tygodniem wywalczyła na Mistrzostwach Świata w Grecji brązowy medal.

Po turnieju w Starych Jabłonkach nastąpi przerwa reprezentacyjna, a liga wróci do gry w ostatni weekend lipca (30-31.07) na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku.

Klasyfikacja końcowa:
Kobiety:
1.KPR Ruch Chorzów
2. KS Lakers Powidz
3. BHT DTB Sambor Tczew
4. BHT GRU Juko Piotrków Tryb.
5. MKS Eco Save Group Ochota Warszawa
6. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
7. BHT Pyrki Poznań
8. BHT GRU Juko Piotrków Tryb. II
9. Autoinwest Żukowo
10. KS AZS AWF Warszawa
11. SPR ROKiS Radzymin
12.  SAS Gdańsk
13. APR Radom

Mężczyźni:
1. SPR GOKiS Kąty Wrocławskie
2. MKS Delfin Grudziądz
3. BHT GRU Juko Piotrków Tryb.
4. SAS Gdańsk II
5. SAS Gdańsk
6. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław
7. KS Lakers Powidz
8. KS Szczypiorniak Gniezno
9. MKS Mazur Sołdański Sierpc
10. BHT Anilana Łódź
11. SPR Wybrzeże Gdańsk

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest