1 lipca 2022

Młodzieżowka kobiet z Pucharem Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała Rumunię 23:22. Ostatni mecz na Mistrzostwach Świata w Słowenii był finałem w rywalizacji o Puchar Prezydenta.

Ten przypadł Biało-Czerwonym, choć trzeba uczciwie przyznać, że Rumunki robiły wszystko, żeby stało się inaczej. Ostatni akcent handballowego mundialu w Słowenii obfitował w mnóstwo sportowych emocji. Podopieczne Pawła Tetelewskiego do ostatnich minut nie mogły być pewne zwycięstwa.

Wynik spotkania otworzyła Nikola Głębocka. Polska obrotowa ponownie zanotowała bardzo dobry występ w narodowym zespole. W starciu z Rumunią była jedną z najskuteczniejszych na parkiecie Areny Zlatorog. Polki bardzo dobrze prezentowały się w pierwszych minutach spotkania prowadząc 3:0. Ich rywalki swoją pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 8. minucie. Duża w tym zasługa polskiej bramkarki. Aleksandra Hypka podobnie jak Głębocka zagrała znakomite zawody /40%/.

Rywalki miały jednak w swoich szeregach Marie Luxandroiu. To między innymi za sprawą tej zawodniczki 10.minut później tablica wyników pokazywała remis /7:7/. Taki scenariusz utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Nie inaczej było w drugiej części meczu. Prowadzenie Polkom dała Michalina Pastuszka, ale jej koleżanki z przewagi nie cieszyły się zbyt długo. Rumunki grały równie skutecznie i nie pozwalały naszej kadrze na uzyskanie przewagi wyższej niż jedno trafienie. Lekki oddech Biało-Czerwone mogły złapać dopiero w 44. minucie. Po bramce Pauliny Kopańskiej po raz pierwszy od dłuższego czasu prowadziły ponownie trzema bramkami. Można śmiało wysnuć tezę, że był to niezwykle istotny moment tego starcia. Rumunki w ostatnim kwadransie rzuciły się do odrabiania strat, ale nie zdołały przełamać wyniku. Na dwie minuty przed końcem ważne trafienie zanotowała Karolina Jureńczyk i stało się jasne, że podopieczne Pawła Tetelewskiego wrócą do kraju z Pucharem Prezydenta.

W ostatecznej klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Słowenii reprezentacja Polski zakończyła turniej na miejscu 17.

Rumunia – Polska 22:23 /14:14/

Polska – Suliga, Hypka – Głębocka 5, Pastuszka 5, Kopańska 4, Kozioł 3, Niewiadomska 3, Jureńczyk 1, Grobelna 1, Szczukocka 1, Barska, Granicka, Świerżewska, Jasińska, Grzesista, Pankowska

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest