5 lipca 2022

Trwają Otwarte Mistrzostwa Europy kobiet U16

4. lipca 17 krajów rozpoczęło walkę o medale Otwartych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet U16. Impreza odbywa w Göteborgu, w Szwecji, a zwycięzcę poznamy w najbliższy piątek /8.lipca/.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciły Otwarte Mistrzostwa Europy kobiet U16. Rozgrywany na obrzeżach słynnego Partille turniej, jest doskonałą okazją do poznania międzynarodowej piłki ręcznej i platformą dla gwiazd przyszłości. W tegorocznej edycji udział bierze 17 drużyn. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie C z Portugalią, Norwegią i Islandią. 
W dniu otwarcia Women's 16 European Open każda drużyna rozegrała po dwa mecze w rundzie eliminacyjnej. Biało-Czerwone turniej w Szwecji zainaugurowały zwycięstwem z Portugalią. W meczu numer dwa dość znacznie uległy reprezentacji Norwegii. Dziś Polki zagrają ostatni mecz fazy grupowej. O 12:00 rywalem naszych juniorek będzie Islandia.

W środę rozpocznie się rywalizacja w rudzie głównej i pośredniej. Do tego etapu imprezy awans uzyskają trzy najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. W rundzie głównej gra o finał będzie się toczyć w dwóch grupach. Zwycięzcy grup rundy głównej zakwalifikują się bezpośrednio do finału w piątek 8 lipca.

W ostatnim dniu zawodów odbędzie się również mecz o brązowy medal oraz mecze o miejsca, które zadecydują o ostatecznym rankingu dla miejsc 5-8 i 9-12.

Grupy rund wstępnych

Grupa A: Rumunia, Francja, Słowenia, Estonia, Łotwa

Grupa B: Czarnogóra, Szwecja, Holandia, Wyspy Owcze

Grupa C: Norwegia, Portugalia, Islandia, Polska

Grupa D: Szwajcaria, Czechy, Hiszpania, Finlandia

Otwarte Mistrzostwa w piłce ręcznej kobiet U16 można oglądać na żywo na oficjalnej platformie EHFTV.

5.07. Polska – Islandia godz. 12:00

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest