7 lipca 2022

Młodzieżówka zaczyna Mistrzostwa Europy 2022

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego meczu młodzieżowej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy U20. Drużyna Zygmunta Kamysa zainauguruje turniej meczem z gospodarzem imprezy Portugalią.

Na Euro, które dla Biało-Czerwonych rozpocznie się 7.lipca w portugalskim Porto Zygmunt Kamys zabrał 16-tu zawodników. Po zgrupowaniu w Szczyrku decyzją sztabu szkoleniowego w Polsce zostali Damian Zwierz i Paweł Stempin.

Polacy znaleźli się w grupie A, i o awans do rundy głównej młodzieżowcy powalczą z Norwegią, Hiszpanią i gospodarzem imprezy Portugalią. Pierwszy mecz drużyna Zygmunta Kamysa zagra dziś o godzinie 20:45 czasu polskiego. Pierwszym rywalem na Euro Polaków będzie reprezentacja Portugalii. Kolejnym przeciwnikiem fazy zasadniczej będzie Hiszpania. Mecz numer dwa Biało-Czerwoni zagrają 8.lipca o godz.18:00. Fazę grupową zakończą 10.lipca z Norwegią.

Z fazy zasadniczej do rundy głównej awansują dwa pierwsze zespoły. Pozostałe ekipy zagrają o miejsca 9-16. Mecze młodzieżowej reprezentacji Polski będzie można oglądać na żywo w Viaplay.

Wykupienie dostępu do platformy jest możliwe na stronie internetowej Viaplay oraz u operatorów sieci kablowych Vectra i UPC, a także w sieci komórkowej Play.

Harmonogram fazy zasadniczej EHF Euro U20

7.07 Portugalia – Polska godz. 20:45

8.07 Polska – Hiszpania godz. 18:00

10.07 Norwegia – Polska godz. 18:00

Składy grup EHF Euro U20 2022

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest