8 sierpnia 2022

EHF Euro U18: Polaków czekają ważne mecze

Trzecią porażkę w fazie grupowej zanotowali polscy juniorzy na Mistrzostwach Europy. Madziarzy okazali się lepsi o dwie bramki 34:32. W Podgoricy Biało-Czerwonym pozostaje już tylko walka o miejsca 9-12.

Kibice, którzy od początku śledzą poczynania polskich juniorów na Euro mogli mieć w niedzielne popołudnie poczucie deja vu, bowiem podopieczni Rafała Bernackiego spotkanie z Węgrami rozpoczęli identycznie jak dwa poprzednie. W 4 minucie przegrywali 1:4, a po pierwszym kwadransie, po trafieniu Tamasa Kovacsa 8:13. Z każdą kolejną minutą polscy juniorzy grali szybszy handball, ale i tak z zapasem bramkowym +5 Madziarzy zakończyli pierwszą część meczu.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół Polski. Skuteczna gra Jakuba Welcza, Krystiana Marchewki i Oliwiera Kamińskiego sprawiła, że już w 33 minucie przewaga Węgrów zmalała do trzech trafień. Taki scenariusz w trakcie drugiej odsłony obserwowaliśmy wielokrotnie. Niestety w każdym z tych momentów podopieczni Rafała Bernackiego nie byli w stanie przełamać bariery i doskoczyć do zespołu prowadzonego przez Akosa Kisa.

Węgrzy wygrali zasłużenie i wspólnie z reprezentacją Niemiec awansowali do fazy głównej turnieju. MVP meczu Węgry – Polska został wybrany Paweł Ciupa. Biało-Czerwonych czeka teraz walka o miejsca 9-12. Na drodze Polaków staną od jutra reprezentanci Włoch i Czarnogóry. Poniedziałek jest dniem wolnym od gry. Rywalizacja na Euro na nowo rozpocznie się 9.sierpnia. O godzinie 14:00 Polacy zagrają z reprezentacją Włoch.

Najbliższe spotkania będą niezwykle istotne dla drużyny Rafała Bernackiego. Stawką będzie utrzymanie w dywizji A oraz awans na kolejne Mistrzostwa Europy do lat 20. Przed kolejną fazą turnieju nastąpią zmiany w składzie reprezentacji Polski. Zespół, z powodu urazu, opuścił Wojciech Kozłowski. Zastąpił go Szymon Hornik z SPR Górnik Zabrze. Skrzydłowy do Czarnogóry przyleciał wczoraj wieczorem.

Węgry – Polska 34:32 / 19:14 /

Polska – Ciupa, Pieńkowski, Szczepanik – Curzytek 5, Kamiński 5, Welcz 4, Wasiak 4, Marchewka 3, Jaworski 2, Wierzbicki 2, Koc 2, Wątroba 2, Mielczarski 2, Sladkowski 1, Rybarczyk, Tokarz