12 sierpnia 2022

Serbowie za mocni dla Biało-Czerwonych

Juniorska reprezentacja Polski przegrała podczas Mistrzostw Europy U18 z Serbią 30:33. W efekcie tego Biało-Czerwoni zagrają jutro o miejsca 15-16, a ich rywalem będzie przegrany meczu Francja – Włochy.

Polacy nie najlepiej rozpoczęli spotkanie w Podgoricy, popełniając w pierwszych akcjach kilka błędów, co sukcesywnie wykorzystywali Serbowie (0:3). Podobny scenariusz obserwowaliśmy również w kolejnych minutach, kiedy to rywale budowali swoją przewagę (5:10). Od tego momentu Biało-Czerwoni wrócili jednak do gry i zaczęli powoli odrabiać straty (8:10). Lepsza gra Polaków utrzymywała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się minimalnym prowadzeniem Serbów (12:14).

W drugiej odsłonie podopieczni Rafała Bernackiego zaczęli od szybko zdobytej bramki i złapaniu kontaktu z rywalem (13:14). Niestety chwilę później Serbowie szybko wykorzystali gorsze minuty naszego zespołu i ponownie powiększyli swoją przewagę najpierw do pięciu bramek (14:19), a chwilę później siedmiu (17:24). Biało-Czerwoni walczyli jednak do końca starając się odrobić straty. Ostatecznie nasz zespół uległ Serbom 30:33.

MVP spotkania wśród reprezentacji Polski został zdobywca 6 trafień – Patryk Wasiak.

W sobotę (13.08) o godz. 10.00 Polacy zagrają o miejsca 15-16 z przegranym meczu Francja – Włochy.

Polska – Serbia 30:33 (12:14).

Polska: Pieńkowski, Ciupa – Wasiak 6, Kamiński 5, Wątroba 5, Tokarz 4, Welcz 3, Marchewka 2, Koc 2, Sladkowski 2, Wierzbicki 1, Rybarczyk, Jaworski, Curzytek, Hornik, Mielczarski