5 października 2022

Odszedł Edward Prachowski

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 5 października w wieku 71 lat zmarł Edward Prachowski. Wieloletni sędzia, zawodnik i działacz na rzecz piłki ręcznej w województwie Podkarpackim.

Edward Prachowski uprawianie piłki ręcznej rozpoczął w Szkole Podstawowej Nr 14 w Przemyślu za namową nauczyciela wychowania fizycznego Wojciech Rubinkowskiego. W roku szkolnym 1964/65 wraz z drużyną zdobył mistrzostwo Przemyśla. Dalszą działalność sportową prowadził w KKS „Czuwaj”.

Przygodę z piłką ręczną kontynuował jako zawodnik KKS Czuwaj Przemyśl zdobywając wicemistrzostwo  województwa  rzeszowskiego. Do roku 1976 czynnie uprawiał piłkę ręczną w KKS Czuwaj uczestnicząc w rozgrywkach II ligi państwowej. Następnie podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej i pozostał w dalszym ciągu wierny ukochanej piłce ręcznej już jako sędzia.

W roku 1977 zdobył stopień kandydata sędziując w parze ze Zbigniewem Osiadaczem i Józefem Barszczowskim. Siedem lat później zdobył szlify sędziego związkowego zdając egzamin w Poznaniu wraz z Krzysztofem Dudkiem i Januszem Świętoniem z Przemyśla. W swojej karierze sędziował zawody Spartakiady Młodzieży, Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży, Mistrzostwa Polski różnych kategorii wiekowych oraz co najważniejsze I i II ligę państwową.

W latach 1988-1996 pełnił funkcję przewodniczącego komisji sędziowskiej OZPR, do końca pozostając przy piłce ręcznej, jako sędzia Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej obsługując zawody jako sędzia sekretarz.

W imieniu
Henryka Szczepańskiego
Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce
składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest