9 grudnia 2022

Turniej Nadziei Olimpijskich – dzień 1

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w rozgrywanym w Szczyrku Turnieju Nadziei Olimpijskich. Wysokie i pewne zwycięstwa odniosły reprezentacje Polski i Węgier.

Podopieczni Mariusza Jurasika dobrze rozpoczęli trzydniową rywalizację w Szczyrku. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych była Słowacja. Wynik spotkania otworzył Tomaś Smrzik. Na kolejną bramkę jego drużyna musiała czekać ponad 10 minut. W tym czasie Polacy zdobyli ich siedem, a po kwadransie prowadzili już 10:2 wygrywając pierwszą połowę aż 20:5.

Po zmianie stron Słowacy zagrali dużo lepiej, ale rozpędzeni podopieczni Mariusza Jurasika byli bezlitośni. Dodatkowo świetnie prezentowali się w obronie tracąc w trzy kwadranse zaledwie 9 bramek. Znakomicie w bramce Biało-Czerwonych spisywali się obaj polscy goalkeeperzy Jakub Solnica i Kacper Kaleta.

We wcześniejszym spotkaniu lepsi okazali się Madziarzy, którzy pokonali reprezentację Czech 36:30. Jutro Polska zagra mecz numer dwa. Ich rywalem będą Czechy.

Polska – Słowacja 43:16 /20:5/

Polska – Solnica, Kaleta, Burzawa – Lenckowski 7, Duszak 4, Lewczyk 4, Korus 3, Drajewski 3, Marzec 3, Florkiewicz 2, Sondej 2, Witczak 2, Latosiński 2, Wisiński 2, Kula 1, Stawowy 1