11 grudnia 2022

Turniej Nadziei Olimpijskich – dzień 2

Reprezentacja Polski juniorów młodszych przegrała 22:25 z Czechami w drugim meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Jakub Horaćek. Szybko odpowiedzieli Biało-Czerwoni, którzy w kolejnych minutach dominowali prowadząc po pierwszym kwadransie 6:3. Niestety za sprawa wspomnianego Czecha rywale wrócili do meczu i chwilę później był już remis. Podopieczni Mariusza Jurasika mieli szansę zejść do szatni na plusie, ale słabsza końcówka pierwszej połowy sprawiła, że to Czesi prowadzili do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Jana Petrużela. Czesi grali równo i nie mieli problemów ze skutecznością. Zupełnie inaczej było w szeregach polskich juniorów. Pierwszą bramkę w tej części meczu zdobyli dopiero w 35. minucie. Kolejną cztery minuty później. Słaby początek sprawił, że w 38. minucie tablica wyników pokazywała 11:16 dla gości. Biało-Czerwoni wyszli z tarapatów i ostatni kwadrans meczu rozpoczęli remisem po 17. Ten stan rzeczy powtórzył się jeszcze raz w 51. i 54. minucie. Zaciętą końcówkę wygrali jednak rywale i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Polska – Czechy 22:25 /10:11/