19 marca 2023

MKS Kusy Szczecin Mistrzem Polski Juniorek!

MKS Kusy Szczecin w finałowym spotkaniu Mistrzostw Polski Juniorek pokonał EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 25:18. Brązowy medal zdobyła drużyna MKS-u PR Gniezno.

W finale Mistrzostw Polski Juniorek zawodniczki MKS-u Kusy Szczecin zmierzyły się z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Początek spotkania był wyrównany i do 23. minuty żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znacznej przewagi. Końcówka pierwszej połowy należała już do zespołu ze Szczecina, który zdobył sześć bramek z rzędu i wyszedł na prowadzenie 12:6.

Po zmianie stron EUCO-UKS Dziewiątka Legnica próbował odrobić straty i w 48. minucie spotkania zbliżył do MKS-u Kusy Szczecin na dwa oczka (14:16). Po słabszym fragmencie gry gospodarze meczu ponownie zanotowali serię czterech trafień i wyszli na prowadzenie już 20:15. Zawodniczki MKS-u Kusy Szczecin kontrolowały przebieg meczu do samego końca i ostatecznie zwyciężyły w finale Mistrzostw Polski Juniorek 25:18. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Zuzanna Zimnicka, która zdobyła 7 bramek.

O trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorek MTS powalczył z MKS-em PR Gniezno. W pierwszych minutach spotkania przewagę wypracowała drużyna z Kwidzyna, ale rywalki cały czas nie odpuszczały i odrabiały stratę. Gra była zacięta, jednak w kolejnych minutach MTS PR pogubił się w ataku, co natychmiast wykorzystały zawodniczki z Gniezna, budując różnicę bramkową. Po pierwszej połowie meczu MKS PR schodził do szatni z przewagą pięciu oczek (11:16). W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ już zmianie. Drużyna z Gniezna całkowicie przejęła inicjatywę na parkiecie i systematycznie powiększała swoje prowadzenie. Po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała 23:36 na korzyć zawodniczek MKS-u, które cieszyły się z trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorek.