28 kwietnia 2023

Reprezentacja Polski B przegrywa z Norwegią B

Reprezentacja Polski mężczyzn B przegrała pierwszy z dwóch towarzyskich spotkań z Norwegią B. Skandynawowie w Cetniewie byli poza zasięgiem Biało-Czerwonych. Jutro nasza drużyna rozegra rewanżowe spotkanie.

Goście już od pierwszych minut meczu stanowili problem dla Polaków. Dobra praca w defensywie i szybkie kontrataki dały Norwegom już w 8. minucie prowadzenie 7:1. Niemoc Biało-Czerwonych przerwała bramka Igora Graczyka, ale jak pokazały dalsze minuty spotkania Polacy mieli problem ze zdobywaniem bramek. W pierwszej połowie zdołali zaledwie dziewięciokrotnie pokonać norweską defensywę. Z kolei rywale trafiali do bramki gospodarzy aż 21 razy.

Po zmianie stron podopieczni Zygmunta Kamysa zaprezentowali się dużo lepiej w obronie. Przewaga wypracowana przez rywala w pierwszej części meczu przesądziła o ich zwycięstwie, ale zdobywanie bramek nie przychodziło im już tak łatwo jak w pierwszej połowie. Drugą odsłonę Biało-Czerwoni wygrali 15:11, ale to było wszystko, na co pozwolił rywal w piątkowy wieczór w Cetniewie.

W sobotę (29 kwietnia) o godzinie 17:00 reprezentację Polski czeka drugie spotkanie z Norwegią B. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na kanale YouTube Handball Polska.

Polska B- Norwegia B 24:32 /9:21/

Polska – Ałaj, Lellek- Wasiak 5, Wróbel 3, Powarzyński 3, Sladkowski 3, Krok 3, Karpiński 2, Kosznik 2, Nowak 1, Krawczyk 1, Antolak 1, Wiaderny, Graczyk, Stempin, Słupski, Głuszczenko, Będzikowski