19 maja 2023

Drużyny z Radomia i Zabrza zagrają w finale MPJMK!

Znamy finalistki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

19 maja w Radomiu rozpoczął się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W pierwszym półfinałowym meczu zmierzyły się ze sobą dziewczęta z SPR Pogoń 1945 Zabrze z MTS Kwidzyn. Początkowo spotkanie było wyrównane, lecz już w szóstej minucie na prowadzenie wyszły piłkarki ręczne z Zabrza (3:2). Drużyna prowadzona przez Annę Niewiadomską stopniowo powiększała przewagę i na przerwę zabrzanki schodziły z pięciobramkową zaliczką 14:9. W drugiej części meczu SPR Pogoń 1945 Zabrze udowodniło swoją wyższość na boisku. Starcie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Województwa Śląskiego 30:24.

SPR Pogoń 1945 Zabrze – MTS Kwidzyn 30:24 (14:9)

W drugim meczu półfinałowym zagrały gospodynie PreZero APR I Radom z MKS Victorią Świebodzice. Do dziewiątej minuty spotkanie było wyrównane. Najpierw na prowadzenie wyszła drużyna ze Świebodzic, a radomianki musiały odrabiać straty. W dziewiątej minucie tablica wyników wskazywała remis, 4:4. Od tego momentu przewaga PreZero APR I Radom rosła i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:9. Druga część meczu to dominacja drużyny z Radomia. Nie do zatrzymania była Klaudia Krzymowska, która zapisała na swoim koncie aż 10 bramek i poprowadziła zespół do zwycięstwa 31:23.

PreZero APR I Radom – MKS Victoria Świebodzice 31:23 (15:9)

W wielkim finale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych zagrają gospodynie, PreZero APR I Radom z SPR Pogoń 1945 Zabrze. O trzecie miejsce powalczy MTS Kwidzyn z MKS Victorią Świebodzice.