20 maja 2023

SPR Pogoń 1945 Zabrze Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych!

Piłkarki ręczne z Województwa Śląskiego w emocjonującej końcówce pokonały gospodynie PreZero APR I Radom w wielkim finale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS Victoria Świebodzice.

Mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych Kobiet rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia szczypiornistek ze Świebodzic. Już w szóstej minucie spotkania prowadziły dwiema bramkami (3:1) i stopniowo powiększały swoją przewagę. Na przerwę schodziły z zaliczką ośmiu bramek (15:7). W drugiej części meczu zawodniczki MKS Victorii Świebodzice udowodniły, że w pełni zasługują na zwycięstwo. Po dziewięciu minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę prowadziły już ośmioma trafieniami (18:10). Spotkanie zakończyło się pewną wygraną podopiecznych Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans, reprezentujących województwo dolnośląskie.

MTS Kwidzyn vs MKS Victoria Świebodzice 24:30 (7:15)

Walka o złoto rozgrzała do czerwoności kibiców zgromadzonych w radomskiej hali! Początek pierwszej partii to emocjonująca walka bramka za bramkę. Dopiero w trzynastej minucie meczu zabrzanki zdołały wyjść na prowadzenie wynoszące dwa trafienia (8:6). Trzy minuty później tablica wyników wskazywała remis 8:8. Od tego momentu szczypiornistki z Radomia wzięły się w garść i odskoczyły rywalkom. Premierowa odsłona zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem gospodyń 16:12. Przez dwadzieścia minut drugiej połowy zawodniczki PreZero APR I Radom utrzymywały trzy- lub czterobramkową przewagę nad przeciwniczkami (49′, 23:20). Ostatnie dziesięć minut meczu to prawdziwy pokaz umiejętności drużyny z Zabrza. Zabrzanki skrupulatnie dążyły do wyrównania wyniku spotkania i na dwie minuty przed końcem meczu udało im się to uczynić (25:25). Bramkę na wagę zwycięstwa w całym pojedynku rzuciła w ostatniej minucie Weronika Balas i podopieczne Anny Niewiadomskiej mogły cieszyć się ze zdobycia tytułu Mistrzyń Polski Juniorek Młodszych!

PreZero APR I Radom vs SPR Pogoń 1945 Zabrze 25:26 (16:12)