5 czerwca 2023

Puchar ZPRP Młodzików w rękach Siódemki-Huras Legnica

2 i 3 czerwca 2023 roku w Legnicy odbył się turniej finałowy Pucharu ZPRP Młodzików. Zwyciężyli gospodarze!

Turniej otworzył mecz SKS Kusy I Kraków z SKF ORLEN Wisłą I Płock. W spotkaniu tym padło aż 72 bramki, a liderem strzelców z Krakowa został Sebastian Wysocki, który na swoim koncie zapisał piętnaście trafień. Do jedenastej minuty meczu otwarcia toczyła się wyrównana walka, a żadna z drużyn nie mogła przełamać rywala na więcej niż jedną bramkę. Po raz pierwszy na trzybramkowe prowadzenie wyszli szczypiorniści z Krakowa. Płocczanie próbowali odrobić straty, jednak dobrze w ataku spisywali się podopieczni Bartłomieja Jarosza, którzy pierwszą połowę zakończyli z pięciobramkową różnicą na swoją korzyść (18:13). Początek drugiej części meczu to pogoń szczypiornistów z Płocka. Podczas, gdy SKS Kusy I Kraków rzucał jedną bramkę, młodzi “Nafciarze” odpowiadali dwiema, dzięki czemu w trzydziestej piątej minucie zmniejszyli stratę do dwóch trafień (35′, 24:22). Poddenerwowani krakowianie szybko odzyskali panowanie nad sytuacją na boisku i ponownie powiększyli przewagę do sześciu bramek (46′ 34:28). Przełamanie SKF-u ORLEN Wisły I Płock nastąpiło za sprawą dwóch dobrych akcji Bartłomieja Niedzielskiego, który pobudził kolegów do walki. Końcówka meczu przyniosła wiele emocji, jednak ostatecznie zwycięstwo odnieśli krakowianie 37:35, którzy awansowali do finału rozgrywek.

SKS Kusy I Kraków – SKF ORLEN Wisła I Płock 37:35 (18:13)

W drugim starciu półfinałowym MSPR Siódemka-Huras Legnica zagrała z ŚKPR Świdnica I. Gospodarze od pierwszych minut meczu napierali na gości ze Świdnicy i do dziewiętnastej minuty pozwolili im rzucić jedynie dwie bramki (19′, 10:2). Niewątpliwym królem strzelców tego meczu okazał się Kamil Skiba, który dziesięciokrotnie pokonywał bramkarza ze Świdnicy. Legniczanie zakończyli pierwszą połowę z siedmiobramkową przewagą (13:6). Druga połowa to dominacja gospodarzy. Zawodnicy Zygmunta Woźniczka na każdym kroku udowadniali swoją wartość, seriami zdobywając bramki i kończąc kolejne akcje (43′, 28:14). Przebudzenie gości nastąpiło w czterdziestej trzeciej minucie, kiedy rzucili cztery bramki z rzędu (46′, 28:18). Niestety przewaga gospodarzy była już zbyt duża i wiadomo było, że starcie zakończy się zwycięstwem legniczan. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 34:20.

MSPR Siódemka-Huras Legnica – ŚKPR Świdnica I 34:20 (13:6)

W meczu o trzecie miejsce zagrali płocczanie z ŚKPR Świdnicą. Na początku meczu górą byli podopieczni Łukasza Świątka, którzy w 5 minucie prowadzili 6:3. SKF ORLEN Wisła I Płock utrzymywała trzybramkowy bufor bezpieczeństwa przez znaczną część pierwszej połowy (11′ 10:7, 17′ 17:10). Po trzydziestu minutach gry bliżej brązowych medali byli młodzi “Nafciarze”. Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji, choć początek tego nie zwiastował. Pierwsze minuty to równa i spokojna gra płocczan, którzy utrzymywali kilka bramek przewagi (37′ 25:20, 40′ 27:22). Na dziesięć minut przed końcem meczu nastąpiło przebudzenie drużyny ze Świdnicy, która ruszyła w efektowną pogoń. Szczypiorniści Arkadi Makowiejewa rzucali bramkę za bramką i w ostatniej minucie meczu doprowadzili do remisu! Sprawa brązowych medali była otwarta. Bramkę na wagę zwycięstwa w meczu rzucił Miłosz Pszczółkowski i to SKF ORLEN Wisła I Płock mogła cieszyć się z wygranej 30:29.

SKF ORLEN Wisła I Płock – ŚKPR Świdnica I 30:29 (17:13)

W starciu finałowym zagrali gospodarze z SKS Kusy I Kraków. Mecz rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia piłkarzy ręcznych z Legnicy, którzy od początku napierali na krakowian (7′ 8:1, 15′ 16:6). Można powiedzieć, że gospodarze w każdym aspekcie handballowego rzemiosła zdominowali gości. Po trzydziestu minutach tablica wyników wskazywała wynik 26:14. Po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu kibice zgromadzeni w hali Widowiskowo-Sportowej w Legnicy obserwowali festiwal bramek. Dobrze spisywali się krakowianie Szymon Jarosz i Sebastian Wysocki, którzy popisywali się celnymi rzutami. Z drugiej strony boiska odpowiadali najczęściej Kamil Skiba, Dawid Kiedrzyński czy Aleks Kruszelnicki. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę (40′ 36:25). W czterdziestej drugiej minucie za sprawą Kamila Skiby padła czterdziesta bramka dla legniczan (42′ 40:25). Ostatecznie mecz zakończył się pewnym triumfem MSPR Siódemki-Huras Legnica, którzy zdobyli Puchar ZPRP Młodzików oraz złote medale w tej kategorii wiekowej.

MSPR Siódemka-Huras Legnica – SKS Kusy I Kraków 46:34 (26:14)