12 czerwca 2023

Młodzieżowcy grali z Węgrami

Młodzieżowa reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze towarzyskie z Węgrami. W Dzierżoniowie raz lepsi byli goście (21:31), raz Biało-Czerwoni (33:26).

Kadra prowadzona przez Zygmunta Kamysa jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata U21, które już za 8 dni rozpoczną się w Grecji i Niemczech. W Dzierżoniowie trwa zgrupowanie podczas którego Biało-Czerwoni dwukrotnie sparowali z reprezentacją Węgier.

Pierwsze starcie z Madziarami miało wyrównany przebieg tylko przez pierwsze 10 minut. Od stanu 5:5 Polacy mieli ogromny problem ze zdobywaniem bramek i w 20 minut zdobyli ich tyle co w pierwszej dziesiątce spotkania. Tego problemu nie miał rywal i do przerwy Węgrzy prowadzili aż 18:10. Po zmianie stron gra Biało-Czerwonych wyglądała podobnie. W drugiej połowie zdobyli identyczną liczbę bramek co w pierwszej części meczu. Taki dorobek zdecydowanie nie pozwolił na odrobienie sporej straty z przed przerwy i mecz zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem gości 31:21.

Rewanż w wykonaniu naszych młodzieżowców przebiegał zupełnie inaczej. Zaledwie 24 godziny później Polacy wybiegli na parkiet dzierżoniowskiego OSIRU i zaprezentowali się co najmniej solidnie. Początek meczu numer dwa od pierwszych minut należał do gospodarzy. Zawodnicy Zygmunta Kamysa w 11. minucie prowadzili 7:4, a po pierwszym kwadransie 8:6. Pierwszy remis i przełamanie Madziarów nastąpiło chwilę później, ale Biało-Czerwoni szybko się podnieśli i do szatni na przerwę zabrali dwubramkowy bufor bezpieczeństwa.

Druga połowę rozpoczęli Węgrzy od udanej akcji ofensywnej niwelując straty do jednego oczka. Był to jednak łabędzi śpiew gości, bo od tego momentu polscy młodzieżowcy zaczęli grać koncertowo. Między 33 a 45 minutą wypracowali sobie przewagę pięciu bramek. Najbliżej gospodarzy rywale zbliżyli się w 55.minucie (28:25), ale dwie bramki z rzędu Patryka Kroka były przysłowiową kropką nad “i”. W rewanżu lepsi byli Polacy, którzy zwyciężyli 33:26.

Polska- Węgry 21:31 (10:18)

Polska – Ałaj, Poźniak – Karpiński, Molski 1, Głuszczenko 2, Graczyk, Kosznik 3, Powarzyński 2, Stempin, Krawczyk 1, Wróbel, Michałowicz, Słupski, Sladkowski, Mielczarski 3, Będzikowski 4, Krok 2, Wasiak 1.

Polska – Węgry 33:26 (15:13)

Polska – Ałaj 2, Poźniak – Molski 2, Graczyk 4, Powarzyński 2, Stempin 4, Krawczyk 4, Michałowicz 1, Słupski 2, Sladkowski 3, Będzikowski 4, Wasiak 6, Krok, Wróbel, Hryniewicz, Szendzielorz, Iskra, Głuszczenko, Karpiński.