7 lipca 2023

Polacy kończą przygodę na Otwartych ME na 18. miejscu

W ostatnim meczu na Otwartych Mistrzostwach Europy do lat 17 reprezentacja Polski zmierzyła się z Finlandią. Stawką spotkania było siedemnaste miejsce w turnieju. Reprezentanci Polski musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 18. miejscu.

Premierową bramkę rzucili Polacy, ale rywale szybko wyrównali wynik. Szczypiorniści z Finlandii popełniali błędy, co skrupulatnie wykorzystywali Biało-Czerwoni (4′, 4:1). Nasi kadrowicze starali się utrzymywać dystans co najmniej jednej bramki (14′, 6:5). W piętnastej minucie meczu Finowie doprowadzili do remisu. Kolejne minuty do walka bramka za bramkę (22′, 9:9). Dobrze spisywali się bramkarze obu ekip, którzy nie pozwalali przebić się przez mur. Pod koniec pierwszej połowy rywale objęli prowadzenie i zeszli z boiska z jednobramkowym buforem bezpieczeństwa (25′, 10:11).

Polacy źle rozpoczęli drugą część meczu, popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów. Finlandczycy grali skutecznie, szybko i bez nerwów (31′, 12:15). Po kilku minutach na boisku zaczął panować chaos. Obie drużyny gubiły piłki lub wyrzucały je w aut. Finowie ciągle utrzymywali dystans dwóch trafień (44′, 17:19), a w końcówce powiększyli go do czterech goli (49′, 19:23). Zawodnicy Mariusza Jurasika mieli jeszcze dwie okazje na zdobycie bramek, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finów 23:19.

Polska – Finlandia 19:23 (10:11)

Polska: Burzawa, Kaleta – Wawrzyński 4, Latosiński 4, Wisiński 3, Szostak 2, Wojsa 2, Lenckowski 1, Kula 1, Sondej 1, Lewczyk 1, Florkiewicz, Rutkowski, Cieciora, Czertowicz, Stawowy.