13 lipca 2023

EHF Championship W19: Przegrana Polek z Austrią

W ostatnim meczu fazy grupowej EHF Championship W19 kadra młodzieżowa kobiet niestety przegrała z Austrią 19:30.

Na zakończenie fazy grupowej EHF Championship W19 Biało-Czerwone zmierzyły się z Austrią. Czwartkowe spotkanie obie drużyny rozpoczęły od nieudanych ataków. W 2. minucie autorką pierwszej bramki w meczu była Joanna Granicka, ale po chwili skutecznym trafieniem odpowiedziała rywalka (1:1).

Od początku meczu nie układała się nasza gra w ataku. Podopieczne Marcina Bożka popełniały proste błędy, które wykorzystywały reprezentantki Austrii, budując jednocześnie swoją przewagę. Po kwadransie gry Polki miały na swoim koncie tylko dwie rzucone bramki. Niemoc w naszym ataku dopiero w 16. minucie przełamała z rzutu karnego Zofia Bartkowiak. Reprezentacja Austrii powiększała dalej prowadzenie i do przerwy wygrywała 14:7.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Biało-Czerwone nie radziły sobie w grze ofensywnej i dopiero w 36. minucie zdobyły pierwszą bramkę po zmianie stron (16:8). Bardzo dobrze w bramce Austrii spisywała się Nina Tilliacher, która zatrzymywała kolejne nasze próby, a mecz zakończyła z 45% skutecznością.

Austria do samego końca już kontrolowała przebieg meczu i budowała różnicę bramkową. Reprezentacja Polski nie dała rady odrobić straty i ostatecznie przegrała 19:30.

Mimo przegranej Biało-Czerwone awansowały z drugiego miejsca do półfinału turnieju, w którym zmierzą się w sobotę z Włoszkami.

Austria – Polska 30:19 (14:7)

Polska: Rusin, Kuśpiet, Piotrowska – Leśniak 5, Wach 3, Męczykowska 2, Dworniczuk, Zabielny 2, Kuźmińska 2, Koss 1, Bartkowiak 1, Granicka 1, Zgleszewska, Drewnik, Opara, Grzesista