16 lipca 2023

EHF CHAMPIONSHIP W19: Polki kończą na trzecim miejscu!

Reprezentacja Polski w meczu o trzecie miejsce turnieju EHF CHAMPIONSHIP W19 grała ze Słowacją. Podopieczne Marcina Bożka pokonały rywalki 24:20.

Początkowo Słowaczki objęły prowadzenie 2:0, ale Polki szybko wyrównały wynik (7′, 2:2). Kilka skutecznych akcji i błędów rywalek spowodowało, że różnica bramkowa wzrosła do czterech trafień (12′, 6:2). Polki starały się kontrolować wynik i utrzymywały przewagę (16′, 8:4). Podopieczne Marcina Bożka zaczęły popełniać proste błędy, które wykorzystywały reprezentantki Słowacji i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zbliżyły się na jedną bramkę (25′, 9:8).  W końcówce Polki odrobiły jedno trafienie i po pierwszej odsłonie prowadziły 12:10. Świetnie w pierwszej połowie spisywała się polska bramkarka, która obroniła 9 na 16 rzutów i osiągnęła 56,25% skuteczności.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy spotkania na boisku toczyła się wyrównana walka. W 40 minucie Słowaczki doprowadziły do remisu 16:16. Polki grały skuteczniej, szybko odrobiły straty i osiągnęły trzy bramki przewagi (37′, 20:17). Kolejne minuty upływały na grze bramka za bramkę (58′, 23:20). Końcówka na meczu należała do Polek, które zapisały na swoim koncie zwycięstwo 24:20 i zajęły ostatecznie trzecią lokatę w turnieju. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano bramkarkę, Lidię Piotrowską.

Polska – Słowacja 24:20 (12:10)

Polska: Piotrowska, Rusin, Kuśpiet – Dworniczuk 5, Leśniak 5, Granicka 3, Męczykowska 2, Koss 2, Zabielny 2, Opara 2, Wach 1, Drewnik 1, Grzesista 1, Zgleszewska, Kuźmińska, Bartkowiak.

MVP: Lidia Piotrowska