26 lipca 2023

EYOF U17: Polki lepsze od Słowenii

W środę podopieczne Marka Jagodzińskiego pokonały reprezentację Słowenii 21:18.

W trzecim meczu podczas European Youth Olympic Festival reprezentacja Polski juniorek zagrała ze Słowenią. Na początku spotkania obie drużyny były bardzo nieskuteczne o czym świadczy wynik po pięciu minutach gry 0:1 na korzyść naszego zespołu. Słowenia nie radziła w grze ofensywnej i nie potrafiła przebić się przez defensywę postawioną przez Biało-Czerwone. Po chwili nasze prowadzenie podwyższyły Zofia Skomra i Nikola Jurek (3:0).

Dopiero w 8. minucie padła pierwsza bramka dla Słowenii. Podopieczne Marka Jagodzińskiego nie wykorzystały jednak słabszej postawy rywalek, aby zbudować wyższe prowadzenie. W 21. minucie Polki prowadziły różnicą trzech oczek (3:6). Ostatecznie do szatni nasza drużyna schodziła wygrywając 9:5.

W drugiej połowie lepiej wyglądała gra w ataku Polek i w 40. minucie nasze reprezentantki powiększyły przewagę do sześciu trafień (14:8).  Za moment jednak nasza drużyna zanotowała kilka nieudanych prób, na co natychmiast zareagował trener, prosząc o chwilę przerwy.

Pod koniec spotkania Słowenia jeszcze zmniejszyła stratę do czterech bramek, ale nie udało się naszym rywalkom doprowadzić do remisu. Polki wygrały mecz 21:18 i było to nasze drugie zwycięstwo podczas turnieju European Youth Olympic Festival.

Słowenia – Polska 18:21 (5:9)