28 lipca 2023

Rekordowa liczba uczestników webinarium EHF

W czwartek (27 lipca) odbyło się webinarium EHF poświęcone różnym tematom sędziowskim. Specjalnymi gośćmi spotkania byli znani sędziowie z piłki nożnej – Szymon Marciniak oraz Tomasz Listkiewicz.

W ostatnim webinarium EHF uczestniczyła rekordowa liczba osób. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 480 osób. Specjalnymi gośćmi byli wybitni sędziowie piłki nożnej – Szymon Marciniak oraz Tomasz Listkiewicz.

– Kocham piłkę ręczną, udało mi się być na meczach w Płocku i bardzo głośno kibicuję drużynie, ale zawsze jestem blisko Was – sędziów, bo wiem, jaka to jest presja na Was – powiedział na początku spotkania Szymon Marciniak.

Podczas webinarium goście zwrócili uwagę na wyzwania, przed którymi stoją najlepsi sędziowie zarówno w piłce ręcznej jak i w piłce nożnej. Chociaż są to dwie różne dyscypliny to presja, z którą muszą zmierzyć się arbitrzy jest na tym samym poziomie. Szymon Marciniak i Tomasz Listkiewicz rozmawiali także o mowie ciała, jaką muszą posługiwać się sędziowie na boisku oraz w komunikacji z zawodnikami podczas trwania meczu, jak radzić sobie ze stresem oraz w jaki sposób sędzia w piłce nożnej przygotowuje się do meczu.

– Jeśli zbuduję dobre relacje z zawodnikami, mogą mi pomóc na boisku. Staram się znaleźć liderów w każdej drużynie i rozmawiać z nimi, aby lepiej kontrolować grę. Dobry sędzia musi dostosować się do każdej sytuacji i trzeba być o krok do przodu w każdym momencie meczu – zaznaczył Marciniak.

Polski arbiter zwrócił także uwagę na bardzo ważną kwestię, jaką jest zbudowanie swojego zgranego zespołu i udanych relacji.

Już wcześniej Szymon Marciniak spotkał się z sędziami piłki ręcznej. W lutym 2022 był gościem podczas szkolenia w ramach projektu PGNiG Superliga “Elite 2023” .

Seria webinariów EHF będzie kontynuowana. Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek (31 lipca) na godzinę 18:00. Tym razem tematem będzie nowoczesne szkolenie bramkarzy.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest