28 lipca 2023

EYOF U17: W sobotę zagramy o 3. miejsce

Reprezentacja Polski juniorek w meczu półfinałowym na European Youth Olympic Festival przegrała z Franjcą 23:35 i w sobotę powalczy o trzecie miejsce.

W meczu półfinałowym na European Youth Olympic Festival reprezentacja Polski juniorek zmierzyła się z Francją, która pewnie wygrała swoją grupę i pokonała Holandię 29:22, Czechy 40:21 i Hiszpanię 39:27. Od samego początku piątkowego spotkania Biało-Czerwone nie radziły sobie w ataku i popełniały serię prostych błędów. Francuzki postawiły twardą defensywę, przez którą nie potrafiła przebić się nasza drużyna. Po siedmiu minutach meczu przegrywaliśmy 0:3.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczne Marka Jagodzińskiego nie mogły znaleźć sposobu, aby pokonać obronę rywalek, a jeśli już udało się wypracować miejsce do rzutu świetne obrony notowała bramkarka Francji. Dopiero w 12. minucie spotkania Polki zdobyły swoją drugą bramkę. Ostatecznie po pierwszej części meczu Francja prowadziła już 16:6.

W drugiej połowie na parkiecie dominowały reprezentantki Francji, które przejęły całkowicie kontrolę w spotkaniu. Mimo już wysokiego prowadzenia nie zwalniały tempa i systematycznie powiększały różnicę bramkową. W 42. minucie prowadziły już 24:13. Niestety gra naszego zespołu nie poprawiała. Biało-Czerwone musiały uznać wyższość rywalek, które zwyciężyły 35:23.

Mecz o brązowy medal European Youth Olympic Festival nasza drużyna rozegra w sobotę (29 lipca) o godzinie 12:00 i zmierzy się z Holandią.

Polska – Francja 23:35 (6:16)