25 października 2023

Reprezentacja mężczyzn zebrała się w Szczyrku

W wtorek 24 października reprezentacja Polski mężczyzn rozpoczęła zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku. W pierwszych dniach Biało-Czerwoni trenują w składzie złożonym z zawodników występujących w polskiej lidze. Drużyna pod wodzą selekcjonera Marcina Lijewskiego przygotowuje się do towarzyskiego dwumeczu z Węgrami.

Dla reprezentantów Polski treningi w Szczyrku są pierwszymi wspólnymi zajęciami od czasu sierpniowego zgrupowania Gniewinie. Jeszcze więcej czasu minęło od ostatniego spotkania Biało-Czerwonych. Polaków na parkiecie widzieliśmy w kwietniu, gdy pokonali Włochów oraz Łotyszy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2024.

Teraz, wraz z początkiem zgrupowania w Szczyrku, rozpoczyna się etap przygotowań do niemieckiej imprezy. EURO 2024 odbędzie się w dniach od 10 do 28 stycznia 2024 roku, a w ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni w Berlinie zmierzą się z Norwegią, Słowenią i Wyspami Owczymi.

Wspólne treningi reprezentacji Polski ruszyły we wtorek 24 października i zakończą się 4 i 5 listopada towarzyskimi meczami z Węgrami. W pierwszych dniach zgrupowania selekcjoner Marcin Lijewski ma do dyspozycji skład złożony z zawodników występujących na co dzień w ORLEN Superlidze (POWOŁANIA). W porównaniu do pierwotnej listy, w zespole Biało-Czerwonych doszło jednak do kilku zmian.

W Szczyrku nie pojawił się Mateusz Zembrzycki, który cierpi z powodu kontuzji ręki (uszkodzenie ścięgna grzebieniowego). Bramkarza Azotów Puławy zastąpił Jakub Zimny z drużyny Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W zgrupowaniu udziału nie biorą także zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk (Jakub Będzikowski, Patryk Pieczonka i Jakub Powarzyński), którzy pozostali w klubie na prośbę nowego trenera gdańszczan i byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Patryka Rombla. Do zespołu dołączył natomiast Jan Antolak z Azotów Puławy.

“To sytuacja wyjątkowa i jednorazowa. Dopiero rozpocząłem pracę w Wybrzeżu, dlatego zależało mi, by mieć możliwość pracy z zawodnikami w tym bardzo ważnym dla mnie okresie, który nie jest oficjalnym terminem na zgrupowania reprezentacji narodowych” – wyjaśnia Patryk Rombel.

I dodaje – “Teraz muszę odbyć wiele treningów i rozmów z moją nową drużyną. Cieszę się, że spotkałem się ze zrozumieniem i chęcią pomocy ze strony Związku. W przyszłości gwarantuję pełną pomoc i wsparcie dla kadry, a także otwartość na wszystkie powołania, również w niestandardowych terminach”.

Drugi etap zgrupowania w Szczyrku rozpocznie się w niedzielę 29 października. Od tego momentu do składu dołączą zawodnicy występujący za granicą oraz w europejskich pucharach (POWOŁANIA). Po kilku dniach wspólnych treningów Polacy wylecą na Węgry (WIĘCEJ).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest