19 listopada 2023

LE: Pewny awans MKS Funfloor Lublin

Drużyna MKS FunFloor Lublin po raz drugi wysoko pokonała serbską ZORK Jagodinę (44:24) i awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej. W niedzielę na parkiecie w Lublinie pierwsze skrzypce odegrała reprezentacyjna skrzydłowa, Magda Balsam.

MKS FunFloor Lublin – ZORK Jagodina 44:24 (24:12)

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 5, D. Więckowska 2, Tomczyk 1, M. Więckowska 3, Posavec 1, Szynkaruk 9, Pietras 2, Balsam 12, Kovarova 2, Noga, Szczepaniak, Masna 3, Roszak 2, Achruk 2

ZORK Jagodina: Simic, Radivojevic, Djurasinovic – Adzic 3, Marsenic 1, Mitrovic, Simatovic, Petric 1, Sukur 6, Kojic 2, Gugac 4, Fajfric 1, Rackovic 3, Bogunovic, Petric 3

Podopieczne trener Edyty Majdzińskiej w rewanżowym starciu kwalifikacyjnym do fazy grupowej Ligi Europejskiej broniły bardzo wysokiej zaliczki wywalczonej tydzień temu w Serbii, kiedy pokonały ZORK Jagodinę wynikiem 36:20.

Jak się potem okazało, spotkanie w Lublinie miało dość podobny przebieg. MKS FunFloor Lublin ponownie dominował na parkiecie, od pierwszej minuty narzucając swoje warunki gry i szybko wypracowując bezpieczną przewagę.

Przede wszystkim, lublinianki prezentowały znakomitą formę strzelecką. Zawodniczki MKS FunFloor Lublin w trakcie pierwszej połowy rzucały średnio z bardzo wysoką skutecznością na poziomie 83%. Po pięć bramek zdobyły w tym czasie Magda Balsam i Daria Szynkaruk.

Dla porównania, ofensywny wynik rywalek do przerwy nie dobił nawet do 50%. Duży w tym udział miały interwencje Pauliny Wdowiak, która siedem razy zatrzymała próby Serbek. Bramkarki przyjezdnych z kolei zupełnie nie mogły zderzyć się z piłką

Nic zatem dziwnego, że w trakcie pierwszej połowy na jedno trafienie gości MKS FunFloor Lublin odpowiadał dwiema bramkami. Efekt? Prowadzenie lublinianek 24:12, które po zmianie stron ulegało tylko powiększeniu.

W polskiej bramce zameldowała się Weronika Gawlik, która liczbą obron dorównała swojej koleżance. W ataku strzeleckie rekordy biła natomiast Magda Balsam. Skrzydłowa reprezentacji Polski w ciągu godziny zdobyła aż dwanaście bramek. Co warte szczególnego podkreślenia, Balsam na gole zamieniła wszystkie swoje rzuty!

Ostateczna różnica między zespołami wyniosła aż dwadzieścia “oczek” (44:24). Drugie zwycięstwo MKS FunFloor Lublin zapewniło Polkom awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.