11 stycznia 2024

B: Bis: Musimy wznieść się na wyższy poziom

Selekcjoner Marcin Lijewski i obrotowy Bartłomiej Bis skomentowali porażkę reprezentacji Polski przeciwko Norwegii (21:32) na start EHF EURO 2024. Obaj zwrócili uwagę, że przegrana była efektem zbyt wielu błędów własnych. “Jeśli w kolejnych meczach chcemy wygrywać punkty, musimy wznieść się na o wiele wyższy poziom” – podsumował drugi z wymienionych.

Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią na inaugurację Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Biało-Czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc 3:0, jednak z czasem wysoką przewagę osiągnęli rywale. Norwegowie już do przerwy prowadzili 15:10, a do końca meczu powiększyli różnicę do jedenastu “oczek” (21:32). Relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Po spotkaniu głos zabrali selekcjoner Marcin Lijewski oraz obrotowy Bartłomiej Bis.

Marcin Lijewski: Jestem trochę rozczarowany. Za nami bardzo dobry i obiecujący początek, ale potem sami wyrzuciliśmy się z meczu przez własne błędy. To mnie martwi. Wpadliśmy w ślepy zaułek, z którego nie potrafiliśmy się już wygrzebać. Norwegowie to klasowy zespół, z którym nie można sobie pozwolić na chwilę słabości. W kolejnych meczach musimy grać przez całe 60 minut tak, jak dziś na początku. Ze szczelną i agresywną obroną. Będziemy analizować nasze błędy, które musimy wyeliminować. W hali w Berlinie dobrze słyszeliśmy polskich kibiców i dziękujemy im za doping.

Bartłomiej Bis: Nie tak układaliśmy sobie w głowach ten mecz. Oprócz przyzwoitych momentów w obronie nie widzę pozytywów z tego spotkania. W ataku popełniliśmy bardzo dużo błędów, momentami brakowało też szczęścia, ale przede wszystkim, grając z takim zespołem jak Norwegia, nie można robić tylu prostych błędów. Rywale niemal wszystkie zamieniali na kontrataki, czym nas “zabili”. W pierwszej połowie przez 15 minut byliśmy w grze, do przerwy straciliśmy pięć bramek, ale początek drugiej części sprawił, że rywale kontrolowali już spotkanie. Jeśli w kolejnych meczach chcemy wygrywać punkty, musimy wznieść się na o wiele wyższy poziom.

Drugim przeciwnikiem Polaków w turnieju EHF EURO 2024 będzie Słowenia. Mecz odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 18.00.