14 stycznia 2024

LM: Ikast Handbold triumfował w Lubinie

Drużyna MKS Zagłębie Lubin przegrała z duńskim Ikast Handbold (26:35) w ramach 10. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. To drugie zwycięstwo duńskiej drużyny nad Miedziowymi w bieżącym sezonie Champions League.

MKS Zagłębie Lubin – Ikast Handbold 26:35 (15:21)

MKS Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 1, Przywara 6, Górna 7, Zych, Drabik 1, Szarkowa 1, Michalak 2, Bujnohova, Kochaniak-Sala 4, Machado 4, Jureńczyk, Milojevic

Ikast Handbold: Schjott, Pedersen – Scaglione 7, Skogrand 1, Bohme 1, Iversen 2, Lindqvist 2, Friis 4, Petersen 1, Lykkegaard, Hansen 2, Bakkerud 6, Mortensen 2, Jerabkova 5, Hougaard 2

W niedzielne popołudnie Mistrzynie Polski z Lubina podjęły na własnym parkiecie aktualnie trzecią drużynę Grupy B Ligi Mistrzyń i brązowe medalistki ubiegłego sezonu w silnej lidze duńskiej, czyli zespół Ikast Handbold.

Po dziewięciu seriach bieżącej edycji Champions League MKS Zagłębie Lubin – niestety – wciąż pozostaje bez punktów. Obie drużyny zmierzyły się już w trwającym sezonie. Pod koniec października Dunki triumfowały przed własną publicznością wynikiem 41:29, do przerwy prowadząc 21:15.

Niestety, Ikast Handbold swoją wyższość szybko udowodnił także na parkiecie w Lubinie. Choć pierwszą bramkę w meczu zdobyła reprezentacyjna skrzydłowa Daria Michalak, kolejne pięć trafień było wyłącznie udziałem przyjezdnych.

Po dziesięciu minutach gry Dunki prowadziły 8:2, a wypracowaną w ten sposób przewagę utrzymały do przerwy (21:15). Po powrocie do gry dystans wciąż rósł. W 35. minucie było 24:16, a w 47. minucie – 31:20.

W samej końcówce zawodniczki trener Bożeny Karkut chwilowo przejęły inicjatywę i zanotowały serię trzech bramek, dzięki czemu ostateczna różnica zmalała do dziewięciu bramek (26:35).

Najskuteczniejsze zawodniczki w obu zespołach zdobyły taką samą liczbę bramek, czyli siedem. Takim wynikiem popisały się Adrianna Górna i Julie Mathiesen Scaglione. Po sześć goli zdobyły natomiast Daria Przywara i Ingvild Kristiansen Bakkerud.

W kolejnym meczu, w niedzielę 21 stycznia o godz. 14.00, Miedziowe ponownie wystąpią we własnej hali. Tym razem gościem w Lubinie będzie francuski Metz Handball.