22 stycznia 2024

LCM: Debiut szczypiornistów w Arenie Gorzów. Podsumowanie 15. kolejki LCM

15. kolejkę Ligi Centralnej Mężczyzn zainaugurowali szczypiorniści z Kielc, którzy we czwartek zmierzyli się z AKPR AZS AWF Białą Podlaską. Kolejnych pięć meczów odbyło się w sobotę, a jedno spotkanie rozegrane zostało w niedzielę.

W starciu kielczan i zawodników z Białej Podlaski górą byli gospodarze. Początek meczu był wyrównany, gra toczyła się bramka za bramkę. W końcówce pierwszej połowy na trzybramkowe prowadzenie wyszli goście, ale kielczanie zdołali odrobić dwa gole (30′, 12:13). Druga odsłona meczu miała podobny przebieg do pierwszej części spotkania. Żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi. Ostatecznie górą byli gospodarze, wygrywając 24:22. Najskuteczniejszym graczem drużyny z Kielc byli Marcin Pepliński, zdobywca 7 bramek oraz Piotr Mielczarski, którzy rzucił 5 goli. W zespole gości 7 trafień zaliczył Mateusz Grzenkowicz.

Sporo emocji przyniosło kibicom zgromadzonym w hali w Mielcu starcie gospodarzy z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. W pierwszej połowie lepiej radzili sobie goście, którzy zbudowali przewagę i choć mielczanie wyrównali wynik, to w końcówce ponownie na prowadzenie wyszli szczecinianie (30′, 13:16). Po zmianie stron goście utrzymywali prowadzenie do czterdziestej trzeciej minuty. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa woja nerwów. Ostatni remis padł na siedem minut przed końcem meczu. Pojedynek zakończył się dwubramkową wygraną gości. Najwięcej bramek rzucił Paweł Napierała (9) z Mielca.

Pojedynek pomiędzy KPR Autoinwest Żukowo a CKS Jurandem Ciechanów był jednostronny. Gospodarze już na początku meczu zbudowali wysoką przewagę. Goście z Ciechanowa nie stanowili zagrożenia dla żukowian. Po trzydziestu minutach tablica wyników wskazywała 20:12. Druga połowa nie przyniosła zmian w meczu. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie handballowego rzemiosła i pewnie zwyciężyli 37:28. Na pochwałę zasłużył Grzegorz Dorsz, który pokonał bramkarzy z Ciechanowa aż 15 razy!

Szczypiorniści z Wągrowca podejmowali na własnym terenie liderów tabeli, Śląsk Wrocław. Faworyci już na początku zbudowali przewagę, a gospodarze musieli gonić wynik. Na przerwę schodzili z trzema golami dystansu do wągrowczan, choć momentami było nawet pięć bramek przewagi. W drugiej odsłonie meczu szczypiorniści MKS Nielby Wągrowiec wrzucili piąty bieg i w czterdziestej minucie zdołali dogonić rywali. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, jednak górą byli goście, którzy dopisali kolejny komplet punktów, wygrywając 29:27.

W Gorzowie w sobotnie późne popołudnie odbyło się prawdziwe święto piłki ręcznej. W nowo otwartej Arenie Gorzów zadebiutowali piłkarze ręczni Budimexu Stali Gorzów, którzy podejmowali KPR Padwę Zamość. Przy wspaniałej oprawie i niesamowitym dopingu niemal 4 000 kibiców gorzowianie musieli uznać wyższość rywali. Cały mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem dla gorzowskiej publiczności. Spotkanie było wyrównane, żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większego dystansu do przeciwników niż trzy lub cztery bramki. Po pierwszej połowie górą byli goście, którzy prowadzili 13:12. Po zmianie stron zamościanie początkowo trzymali dystans, jednak w czterdziestej siódmej minucie padł kolejny remis, po 20. Końcówka meczu należała już do gości, którzy wygrali 25:23.

W starciu pomiędzy Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź a Zagłębiem Handball Team Sosnowiec lepsi okazali się zawodnicy z Łodzi. Wydawać by się mogło, że pojedynek sąsiadów ligowej tabeli będzie bardziej wyrównany, jednak gospodarze prowadzili w tym meczu od początku do końca. Po trzydziestu minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała 15:9 dla łodzian. Po zmianie stron goście walczyli, ale nie mogli przeciwstawić się dobrze dysponowanym graczom z Łodzi. Rywalizacja zakończyła się czterobramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Podobny przebieg miał ostatni mecz 15. kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn, w którym MKS Wieluń podejmował MKS Olimpię MEDEX Piekary Śląskie. Mecz był wyrównany jedynie na początku. Od dwudziestej trzeciej minuty “pałeczkę” przejęli goście, którzy po pierwszej połowie schodzili do szatni z trzybramkowym buforem bezpieczeństwa. Druga odsłona meczu to prawdziwy pokaz siły zawodników z Piekar Śląskich. Gracze MKS Olimpii MEDEX pewnie wygrali 28:20 i dopisali cenne punkty do tabeli.