9 lutego 2024

Czas na ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów

Od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego szesnaście najlepszych klubów w Polsce w kategorii juniorek oraz juniorów będzie walczyć o awans do turniejów finałowych Mistrzostw Polski. Ćwierćfinałowe zmagania wśród dziewcząt odbędą się w Świebodzicach i Kielcach, podczas gdy chłopcy rywalizować będą w Zabrzu i Lubinie.

Gra o młodzieżowe tytuły Mistrzyń i Mistrzów Polski wchodzi w coraz bardziej zaawansowaną fazę. W najbliższy weekend zaplanowano turnieje ćwierćfinałowe w ramach rywalizacji juniorek i juniorów.

W każdej z kategorii w rozgrywkach pozostało po osiem drużyn. Na etapie 1/4 finału rozegrane zostaną po dwa turnieje ćwierćfinałowe. W każdym z nich udział wezmą po cztery drużyny, a rozgrywki będą miały formułę “każdy z każdym”. Awans do następnej rundy uzyskają po dwa najlepsze zespoły. Gra o medale rozstrzygnie się za to w trakcie turniejów finałowych złożonych z półfinałów, meczu o 3. miejsce i wielkiego finału.

Ćwierćfinałowe zmagania potrwają trzy dni: od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego. Juniorki rywalizować będą w Świebodzicach i Kielcach, a w tym samym czasie juniorzy zagrają w Zabrzu i Lubinie. W ostatnim z wymienionych turniejów już pierwszego dnia dojdzie do konfrontacji KS Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock, co zapowiada ogromne emocje.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek zaplanowany jest na termin od 23 do 24 lutego 2024 roku. Juniorzy z kolei zagrają o medale w dniach od 1 do 2 marca 2024 roku. Wśród dziewcząt będziemy mieć nowe mistrzynie (MKS Kusy Szczecin odpadł na wcześniejszym etapie rozgrywek), a wśród chłopców tytuł wciąż obronić może drużyna Górnika Zabrze.

Szczegółowe składy, terminarze, a także uzupełniane na bieżąco wyniki ze wszystkich turniejów ćwierćfinałowych będą dostępne pod adresami poniżej.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek:
Turniej w Świebodzicach (MKS Lublin, MTS Kwidzyn, MKS Victoria Świebodzice, MKS PR Gniezno) → WIĘCEJ
Turniej w Kielcach (SPR Pogoń 1945 Zabrze, PreZero APR Radom, Korona Handball Kielce SSPR Szczypiorniak – Ustka) → WIĘCEJ

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów:
Turniej w Zabrzu (Gwardia II Opole, KS AZS AWF Warszawa, SPR Górnik Zabrze, MTS Kwidzyn ) → WIĘCEJ
Turniej w Lubinie (KS VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, SMS Zagłębie I Lubin, Port Service Wybrzeże I Gdańsk) → WIĘCEJ

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest