12 lutego 2024

Wielkie emocje w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów

Za nami weekend z rundą ćwierćfinałów w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Podczas gdy dziewczęta rywalizowały w Kielcach i Świebodzicach, zmagania chłopców toczyły się w Lubinie i w Zabrzu. Do turniejów finałowych awansowały po cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach, a ćwierćfinałowe mecze przyniosły ogrom sportowych emocji.

Gra o młodzieżowe tytuły Mistrzyń i Mistrzów Polski wkroczyła w decydującą fazę. Na ubiegły weekend zaplanowano cztery turnieje ćwierćfinałowe w ramach rywalizacji juniorek i juniorów. Zmagania w Kielcach, Świebodzicach, Lubinie i Zabrzu trwały od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego.

Juniorki

W rywalizacji dziewcząt równych nie miały sobie drużyny MKS PR Gniezno i PreZero APR Radom, które zwyciężyły w swoich turniejach z kompletem punktów. O podziale pozostałych dwóch lokaty premiowanych awansem do półfinałów zadecydować miały starcia MKS Victoria Świebodzice z MKS Lublin oraz SPR Pogoń 1945 Zabrze z Korona Handball Kielce.

Wielką dramaturgię przyniosło zwłaszcza pierwsze spotkanie. MKS Victoria Świebodzice zwyciężyła najmniejszą możliwą różnicą (29:28), do przerwy także prowadząc zaledwie jednym “oczkiem” (16:15). Awans do turnieju finałowego wywalczył także SPR Pogoń 1945 Zabrze, który nieco pewniej pokonał Korona Handball Kielce wynikiem 21:16, już na półmetku mając zaliczkę trzech goli (11:8).

Klasyfikacja turnieju w Świebodzicach:

 1. MKS PR Gniezno, 9 punktów
 2. MKS Victoria Świebodzice, 6
 3. MKS Lublin, 3
 4. MTS Kwidzyn, 0

Klasyfikacja turnieju w Kielcach:

 1. PreZero APR Radom, 9 punktów
 2. SPR Pogoń 1945 Zabrze, 6
 3. Korona Handball Kielce, 3
 4. SSPR Szczypiorniak – Ustka, 0

Skład turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek: MKS PR Gniezno, PreZero APR Radom, MKS Victoria Świebodzice, SPR Pogoń 1945 Zabrze

Juniorzy

Jeszcze bardziej wyrównane rozgrywki czekały nas w rywalizacji chłopców. Dość powiedzieć, że żadna z drużyn w trakcie ćwierćfinałowego weekendu nie przeszła przez rozgrywki suchą stopą.

Bez wątpienia najciekawiej było w Zabrzu, gdzie aż trzy drużyny zakończyły zmagania z równą liczbą punktów. O awansie do półfinału zadecydować miał zatem bilans bramek. To właśnie ta statystyka zadecydowała o promocji dla gospodarzy i MTS Kwidzyn. Wielki niedosyt czuć mogą za to młodzi szczypiorniści Gwardia II Opole.

W Lubinie już pierwszego dnia zmagań doszło do prestiżowego starcia Orlen Wisły Płock z KS Vive Kielce. Wynikiem 31:28 triumfowali kielczanie, którzy następnie zwyciężyli także w całym turnieju z równą liczbą punktów, co Port Service Wybrzeże I Gdańsk, który uzupełnił kwartet półfinalistów.

Klasyfikacja turnieju w Zabrzu:

 1. SPR Górnik Zabrze, 6 punktów
 2. MTS Kwidzyn, 6
 3. Gwardia II Opole, 6
 4. KS AZS AWF Warszawa, 0

Klasyfikacja turnieju w Lubinie:

 1. KS VIVE Kielce, 6 punktów
 2. Port Service Wybrzeże I Gdańsk, 6
 3. Orlen Wisła Płock, 3
 4. SMS Zagłębie I Lubin, 3

Skład turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów: KS VIVE Kielce, SPR Górnik Zabrze, Port Service Wybrzeże I Gdańsk, MTS Kwidzyn.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek zaplanowany jest na termin od 23 do 24 lutego 2024 roku. Juniorzy z kolei zagrają o medale w dniach od 1 do 2 marca 2024 roku. Wśród dziewcząt będziemy mieć nowe mistrzynie (MKS Kusy Szczecin odpadł na wcześniejszym etapie rozgrywek), a wśród chłopców tytuł wciąż obronić może drużyna Górnika Zabrze.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest