18 lutego 2024

LE: ostatni mecz MKS FunFloor Lublin

Drużyna MKS FunFloor Lublin przegrała na wyjeździe z francuskim Neptunes Nantes (25:39) w ramach ostatniej 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej kobiet. Podopieczne trener Edyty Majdzińskiej rywalizację zakończyły na czwartej lokacie z dwoma punktami na koncie.

Neptunes Nantes – MKS FunFloor Lublin 39:25 (19:15)

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 2, D. Więckowska, Tomczyk 2, M. Więckowska 3, Posavec 1, Szynkaruk 3, Balsam 5, Noga 1, Szczepaniak, Masna 4, Roszak 4

MKS FunFloor Lublin do niedzielnego spotkania zamykającego zmagania fazy grupowej Ligi Europejskiej kobiet przystępował uskrzydlony niedawnym zwycięstwem w hicie ORLEN Superligi Kobiet nad KGHM MKS Zagłębiem Lubin (32:31, po karnych). Niestety, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w Nantes podopieczne trener Edyty Majdzińskiej straciły szanse na awans do kolejnej rundy, mając na koncie tylko dwa “oczka” za domowe zwycięstwo nad niemieckim HSG Bensheim/Auerbach.

Zadanie poprawienia dorobku punktowego w niedzielę było dla lublinianek tym trudniejsze, że we Francji pojawiły się w zaledwie 13-osobowym składzie. Co więcej, w pierwszej konfrontacji obu ekip rywalki wygrały w Lublinie wynikiem 34:29.

Niestety, w drugiej odsłonie polsko-francuskiej rywalizacji różnica okazała się jeszcze większa, choć wynik meczu otworzyła Oktawia Płomińska. W kolejnych minutach przyjezdne z Lublina utrzymywały inicjatywę, po kwadransie gry prowadziły nawet 9:7, ale seria czterech goli ekipy z Nantes po raz pierwszy przechyliła szalę na stronę gospodyń.

Ambitne zawodniczki MKS FunFloor Lublin nie zamierzały się jednak poddawać, doprowadziły do ponownego remisu (13:13), ale tuż przed przerwą gospodynie ponownie popisały się serią pięciu goli (19:15). Co gorsza, po zmianie stron dystans dzielący obie ekipy tylko rósł. W 40. minucie było 25:18, a w 45. – 30:19. Ostatecznie różnica wyniosła aż czternaście “oczek” (39:25).

W zespole z Lublina wystąpiły trzy zawodniczki powołane przez Arne Senstada na eliminacyjne spotkania reprezentacji Polski z Danią. Pięć bramek zdobyła Magda Balsam, trzy dołożyła Magda Więckowska, a dwie Aleksandra Tomczyk. Najskuteczniejsza na parkiecie była jednak Helene Gigstad Fauske (9 goli), która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.