29 lutego 2024

Juniorzy zagrają o mistrzostwo Polski w Kielcach. Transmisje w Internecie

W dniach od 1 do 2 marca (od piątku do soboty) w kieleckiej Hali Legionów odbędzie się Turniej Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. O tytuł zagrają drużyny KS VIVE Kielce, SPR Górnik Zabrze, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i MTS Kwidzyn. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w Internecie.

W ubiegły weekend emocjonowaliśmy się rywalizacją o mistrzostwo Polski juniorek. Podczas zawodów w Radomiu najlepsze okazały się zawodniczki MKS Victoria Świebodzice, które pokonały w finale SPR Pogoń 1945 Zabrze. Najniższe miejsce na podium zajęła z kolei ekipa PreZero APR Radom (WIĘCEJ).

W tym tygodniu rozgrywki przeniosą się do Kielc, gdzie o mistrzostwo Polski walczyć będą juniorzy. Do finałowego Turnieju Final Four awansowały drużyny KS VIVE Kielce, SPR Górnik Zabrze, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i MTS Kwidzyn. Mecze odbędą się w Hali Legionów, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa Industria Kielce.

Przedsmak finałowych emocji w rywalizacji juniorów przyniosły turnieje ćwierćfinałowe, które odbyły się w Zabrzu i w Lubinie. Dość powiedzieć, że żadna z drużyn w trakcie ćwierćfinałowego weekendu nie przeszła przez rozgrywki suchą stopą.

Bez wątpienia najciekawiej było w Zabrzu, gdzie aż trzy drużyny zakończyły zmagania z równą liczbą punktów. O awansie do półfinału zadecydować miał zatem bilans bramek. To właśnie ta statystyka zadecydowała o promocji dla gospodarzy i MTS Kwidzyn. Wielki niedosyt czuć mogą za to młodzi szczypiorniści Gwardia II Opole.

W Lubinie już pierwszego dnia zmagań doszło do prestiżowego starcia Orlen Wisły Płock z KS Vive Kielce. Wynikiem 31:28 triumfowali kielczanie, którzy następnie zwyciężyli także w całym turnieju z równą liczbą punktów, co Port Service Wybrzeże I Gdańsk, który uzupełnił kwartet półfinalistów.

Przypominamy, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce nawiązał współpracę z firmą TVCOM.pl w zakresie przeprowadzenia transmisji internetowych wszystkich turniejów finałowych młodzieżowych Mistrzostw Polski. Transmisje na żywo będą dostępne bez opłat na oficjalnym kanale Handball Polska w serwisie YouTube (TUTAJ) oraz na platformie TVCOM.pl.

Szczegółowy terminarz gier można poznać na grafice poniżej.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest