21 marca 2024

Juniorzy i juniorki młodsi rozpoczynają drogę po Mistrzostwo Polski

W piątek 22 marca rozpoczną się turnieje fazy 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych. Łącznie, w trakcie najbliższego weekendu odbędzie się aż szesnaście turniejów na terenie całej Polski, w których udział wezmą 64 drużyny. Tylko połowa z nich zapewni sobie awans do kolejnej rundy.

Po zakończeniu rywalizacji na szczeblu wojewódzkim zmagania juniorów i juniorek młodszych wkraczają na szczebel centralny. Rywalizacja o Mistrzostwo Polski rozpocznie się od etapu 1/16 finału. W każdej z kategorii w tej fazie rozgrywek wystąpią 32 drużyny. Awans do kolejnej rundy uzyska po 16 najlepszych zespołów.

Rozgrywki wystartują w piątek 22 marca i potrwają do niedzieli 24 marca. W ciągu trzech dni zespoły rozegrają po trzy spotkania w cztero-drużynowych grupach w systemie każdy z każdym.

Dziewczęta rywalizować będą w Rzeszowie, Brodnicy, Świebodzicach, Łodzi, Elblągu, Kowalowie, Warszawie oraz w Kielcach. W tym samym czasie chłopcy pojawią się w Brodnicy, Piotrkowie Trybunalskim, Mielcu, Opolu, Zabrzu, Dąbrowie Białostockiej, Świebodzinie i w Olecku. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będą drużyny SPR Pogoń 1945 Zabrze (wśród dziewcząt) oraz PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk (wśród chłopców).

Wszystkie aktualne wyniki, protokoły, tabele oraz zestawienia strzelców można śledzić w Bazie Rozgrywek ZPRP. Dedykowany link dla rywalizacji dziewcząt znajduje się TUTAJ, zmagania chłopców natomiast można śledzić TUTAJ.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest