3 kwietnia 2024

LM: Industria Kielce w ćwierćfinale

Drużyna Industria Kielce pokonała na własnym parkiecie duński GOG (33:28) w ramach 2. kolejki fazy 1/8 finału Ligi Mistrzów i przypieczętowała awans do ćwierćfinału Champions League, w którym dojdzie do powtórki z ubiegłorocznego finału rozgrywek – kielczanie zmierzą się z niemieckim SC Magdeburg.

Industria Kielce – GOG 33:28 (16:12)

Industria Kielce: Wałach, Wolff, Mestrić – Olejniczak 3, Wiaderny, Kounkoud 1, A. Dujshebaev 7, Tournat 2, Karacić 4, Moryto 1, D. Dujshebaev 3, Thrastarson 4, Paczkowski, Gębala 1, Karalek 2, Nahi 5

GOG: Thulin, Dorgelo – Pedersen 1, Jakobsen 1, Madsen 3, Leger 1, Rasmussen 4, Kildelund, Zachariassen 2, Lyng 1, Lykke 5, Mensing 6, Persson, Lindskog 1, Blonz 3, Clausen

Mistrzowie Polski do rewanżowego spotkania z duńskim GOG podchodzili w komfortowej sytuacji. Kielczanie w środę musieli obronić ośmiobramkową zaliczkę przywiezioną przed tygodniem z Odense (33:25). Stawką rywalizacji był awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W rewanżu trener Talant Dujshebaev miał do dyspozycji 16-osobowy skład. Do zespołu Industria Kielce wrócili m.in. Paweł Paczkowski i Szymon Wiaderny.

Mimo pokaźnej straty, ambitni Duńczycy od pierwszej minuty starali się udowodnić, że mimo wszystko będą walczyć do upadłego. Na dowód zdobyli dwie otwierające bramki i szybko przejęli inicjatywę. Rywale grali szybko, bezpośrednio i zdecydowanie.

Na szczęście od samego początku w bardzo dobrej formie byli także liderzy Industria Kielce, czyli Alex Dujshebaev i Andreas Wolff. Po chwili kielczanie wyrównali stan gry (3:3), a w kolejnych minutach gra toczyła się bramka za bramkę. Mocnym punktem w drużynie GOG był za to bramkarz Tobias Thulin.

Sytuacja zmieniła się około pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Mistrzowie Polski wreszcie znaleźli sposób na rywali i popisali się serią pięciu bramek, doprowadzając do prowadzenia 14:10 w 27. minucie. Identyczna różnica utrzymała się już do końca pierwszej partii (16:12).

Po powrocie do gry układ sił na boisku nie zmienił się. Kielczanie skrzętnie pilnowali wypracowanej zaliczki, a rywale zdawali się tracić powoli nadzieję na skuteczną pogoń. Dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 28:23.

Ostateczny dystans wyniósł pięć trafień na korzyść Industria Kielce (33:28), a najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Alex Dujshebaev (7 bramek).

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów drużyna Industria Kielce zmierzy się z obrońcą tytułu, czyli niemieckim SC Magdeburg, który w ubiegłorocznym wielkim finale pokonał… właśnie kielczan. W tegorocznej edycji Champions League Niemcy triumfowali na etapie fazy grupowej w Grupie B. Termin ćwierćfinałowej rywalizacji zaplanowano między 24 kwietnia a 2 maja.