4 kwietnia 2024

Porażka juniorek młodszych na inaugurację turnieju na Węgrzech

Reprezentacja Polski juniorek młodszych pod opieką trenera Andrzeja Niewrzawy przegrała z Węgierkami (18:37) na inaugurację Turnieju Czterech Narodów. W kolejnych dniach Biało-Czerwone zmierzą się jeszcze z rówieśniczkami z Rumunii i Chorwacji.

Węgry – Polska 37:18 (16:8)

Polska: Żurawska, Maćkowiak, Sobczak – Kleczkowska, Gołębiewska, Kościańska, Urbaniak 6, Sadowska, Lubecka, Baczyńska 2, Bliszczyk, Pędziwiatr 2, Tobolewska 3, Kanczkowska 1, Cielątkowska, Trochimczyk 1, Worożańska 3

Udział w międzynarodowym turnieju towarzyskim w węgierskim Siófok na południowym brzegu Balatonu miał zwieńczyć tygodniowe zgrupowanie kadry narodowej juniorek młodszych (zawodniczek urodzonych w roku 2008 lub młodszych) pod wodzą selekcjonera Andrzeja Niewrzawy, które rozpoczęło się w niedzielę w Szczyrku. Nasze szczypiornistki na Węgrzech miały zmierzyć się kolejno z gospodyniami (w czwartek), z Rumunią (w piątek) oraz z Chorwacją (w sobotę).

Pierwszy fragment otwierającego starcia zapowiadał bardzo wyrównany mecz. Po niespełna dziesięciu minutach Polki remisowały 3:3, a gra toczyła się w rytmie gol za gol. Niestety, właśnie w tym momencie rywalki zanotowały serię aż sześciu bramek, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 9:3, kompletnie przejmując inicjatywę. Choć ambitne Biało-Czerwone próbowały gonić wynik, w trakcie pierwszej połowy rywalki trafiały dwukrotnie częściej (16:8).

Niestety, kolejna seria gospodyń przypadła tuż po wznowieniu gry. Po wyjściu z szatni Węgierki rzuciły dziewięć goli bez odpowiedzi Polek, efektem czego wynik brzmiał 25:8. Nasze zawodniczki odważnie próbowały przeciwstawić się bardziej renomowanym koleżankom, ale z każdą chwilą dystans dzielący obie ekipy rósł. Ostatecznie przewaga gospodyń zatrzymała się na dziewiętnastu “oczkach” (37:18).

Najskuteczniejszymi zawodniczkami na parkiecie były w czwartek Lena Urbaniak (6 bramek) oraz Julia Lilla i Petra Keller (po 5).

Kolejnym razem polskie juniorki młodsze zobaczymy na parkiecie już w piątek o godz. 18.00, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Rumunii. Mecz będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale Węgierskiego Związku Piłki Ręcznej (TUTAJ).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest