4 kwietnia 2024

“W rewanżu musimy zagrać lepiej!”

Selekcjoner Arne Senstad i kapitan reprezentacji Polski Monika Kobylińska skomentowali wyjazdowe zwycięstwo Biało-Czerwonych nad Kosowem (34:27) w ramach eliminacji EHF EURO 2024. “Nie jesteśmy zadowolone ze stylu, ale cieszymy się z wygranej” – ocenia “Kobi”. “W rewanżu musimy zagrać lepiej” – nie ma wątpliwości selekcjoner Senstad.

Kosowo – Polska 27:34 (17:17) -> RELACJA

Arne Senstad: To był trudny mecz. Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że rywalki mają dobre zawodniczki, więc musieliśmy być gotowi na ich ruchy. Zwłaszcza w pierwszej połowie mieliśmy problemy w obronie, żeby zatrzymać akcje przeciwniczek. Oprócz tego dobrze broniła bramkarka Kosowa. Trzeba oddać respekt rywalkom, które widać, że się rozwijają. W drugiej połowie udało nam się zbudować przewagę, ale teraz musimy wrócić do domu i przygotować się na rewanż, bo musimy w nim zagrać lepiej!

Monika Kobylińska: Na pewno zawiodła nas obrona w pierwszej połowie. W naszej grze nie funkcjonowało wiele elementów. Nie jesteśmy zadowolone ze stylu, ale cieszymy się z ważnego zwycięstwa. Musimy jednak wyciągnąć wnioski. Nie jest łatwo grać takie mecze. Od początku miałyśmy wyjść skoncentrowane, ale tak się nie stało, bo czegoś brakowało w naszej grze. Cieszę się, że chociaż nam dzisiaj nie szło, w końcówce dobrze walczyłyśmy i osiągnęłyśmy dość dobry wynik.