7 kwietnia 2024

Gala 70-lecia Piłki Ręcznej na Pomorzu Zachodnim

W sobotę 6 kwietnia 2024 roku w Szczecinie odbyła się uroczysta i jubileuszowa Gala z okazji 70-lecia Zorganizowanej Piłki Ręcznej na Pomorzu Zachodnim. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, I Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Bogdan Sojkin oraz Prezes Honorowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce Janusz Czerwiński.

Sobotnia uroczystość miała na celu upamiętnienie dotychczasowych osiągnięć w rozwoju szczypiorniaka na terenie Pomorza Zachodniego. Do największych sukcesów lokalnych klubów należy m.in. tytuły Mistrzyń Polski wywalczone przez drużynę Pogoni Szczecin w sezonach 1982/1983, 1985/1986 i 1990/1991.

Obecnie Pomorze Zachodnie ma dwóch przedstawicieli na szczeblu Ligi Centralnej. Wśród mężczyzn na zapleczu ORLEN Superligi rywalizuje Sandra Spa Pogoń, a wśród kobiet – SPR Pogoń Szczecin.

Współorganizatorami uroczystości byli Zachodniopomorska Federacja Sportu, Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej, Sandra Spa Pogoń Szczecin oraz Akademicki Związek Sportowy.

fot. Wojciech Kozłowski / Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest