9 kwietnia 2024

Wyróżnienie z IHF dla Joanny Brehmer i Marka Góralczyka

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej nominowała Joannę Brehmer i Marka Góralczyka do pracy przy okazji turniejów kwalifikacyjnych w piłce ręcznej kobiet do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Zmagania odbędą się w dniach od 11 do 14 kwietnia 2024 roku w węgierskim Debreczynie i hiszpańskiej Torrevieja.

Od czwartku do niedzieli dwanaście żeńskich reprezentacji będzie walczyć o awans na Igrzyska Olimpijskie 2024, które w lipcu rozpoczną się w Paryżu. W ramach olimpijskich kwalifikacji odbędą się trzy turnieje. W Debreczynie zagrają Szwecja, Węgry, Japonia i Kamerun, w Torrevieja – Holandia, Czechy, Argentyna i Hiszpania, a w Neu-Ulm – Niemcy, Czarnogóra, Słowenia i Paragwaj.

Z tej okazji Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) nominowała Joannę Brehmer jako Delegata Technicznego na turniej w Debreczynie oraz Marka Góralczyka jako Event Delegata na turniej w Torrevieja. Są to pierwsze nominacje z IHF dla polskich przedstawicieli w bieżącym roku.

Z każdego turnieju do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 awansują po dwie najlepsze drużyny, a awans zapewniły sobie już wcześniej ekipy z: Norwegii, Francji, Danii, Brazylii, Angoli i Korei Południowej. Turnieje Olimpijskie Paryż 2024 w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn odbędą się w dniach od 25 lipca do 10 sierpnia 2024 roku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest