19 maja 2024

Epicka wygrana ORLEN Wisły Płock w pierwszym starciu o tytuł Mistrza Polski!

19 maja w niedzielę odbyło się pierwsze starcie finałowe w ramach fazy play-off ORLEN Superligi. Po regulaminowym czasie gry i bardzo emocjonującej końcówce na tablicy wyników widniał remis 22:22. Ostatecznie pojedynek rozstrzygnął się w rzutach karnych, które Nafciarze wygrali 2:1, dzięki czemu następnie cieszyli się z triumfu.

Wynik pierwszego meczu finałowego fazy play-off ORLEN Superligi celnym rzutem otworzył Dylan Nahi, po czym pierwszą bramkę dla płocczan zdobył Michał Daszek. Następnie rzut karny wybronił Mirko Alilović, a po stracie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Bonoit Kounkoud. Chwilę później skuteczną interwencję ponownie zanotował Mirko Alilović, jednakże płocczanie zgubili piłkę, co skrzętnie wykorzystał Dylan Nahi, ustanawiając prowadzenie kielczan – 3:1. W kolejnej akcji rzut Nafciarzy wybronił Andrea Wolff, jednakże paradę bramkarską odnotował też Mirko Alilović, dzięki czemu bramkę kontaktową zdobył Lovro Mihić.

W 11. minucie rywalizacji na ławkę kar odesłany został Benoit Kounkoud, a po chwili wykluczony z gry został także Dylan Nahi. Wkrótce po tym do wyrównania doprowadził Niko Mindegia, a następnie celnym rzutem do niestrzeżonej bramki prowadzenie Wiślaków ustanowił Tin Lucin. W kolejnej akcji podyktowany rzut karny wykorzystał Igor Karacić, po czym w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich na listę strzelców wpisał się Tin Lucin. Chwilę później bramkę zdobywał Dylan Nahi, natomiast dla płocczan punktował drugi raz z rzędu Tin Lucin. W 17. minucie atak kielczan zakończył się niepowodzeniem, dzięki czemu dystans do nich powiększył Miha Zarabec. Wkrótce po tym szyki obronne Nafciarzy przełamał Alex Dujshebaev, po czym karę 2 minut otrzymał Arciom Karalek oraz Tomasz Gębala, a z linii 7. metra mylił się Tin Lucin.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił szkoleniowiec Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po przerwie dystans do kielczan powiększył Przemysław Krajewski, natomiast w szeregach gości z koła bramkę zdobywał Nicola Tournat. Następnie w wyniku nieudanej akcji gospodarzy remis 8:8 ustanowił Daniel Dujshebaev. Chwilę później w szeregach Wiślaków punktował Przemysław Krajewski. W 27. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Abel Serdio, jednakże mimo gry w przewadze atak kielczan zakończył się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Lovro Mihić. W kolejnej akcji na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, a z linii 7. metra nie mylił się Igor Karacić. Następnie trafienie na konto Nafciarzy dopisał Michał Daszek, po czym podyktowany rzut karny wykorzystał Igor Karacić. Chwilę później celny rzut oddał Gergo Fazekas, na co szybko i skutecznie odpowiedział Tomasz Gębala. Tuż przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie nie padła już żadna bramka, a na tablicy wyników widniał rezultat 12:11 z korzyścią dla gospodarzy.

Drugą część rywalizacji od bramki z koła rozpoczął Arciom Karalek, po czym czerwoną kartkę otrzymał Arciom Karalek, a podyktowany rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Następnie po stracie gości na listę strzelców z koła wpisał się Dawid Dawydzik, na co szybko i skutecznie odpowiedział Daniel Dujshebaev. Chwilę później dystans do kielczan powiększył ze skrzydła Lovro Mihić, po czym gola zdobywał Igor Karacić.

Wkrótce po tym paradę bramkarską zaliczył Mirko Alilović, a z linii 7. metra nie mylił się Przemysław Krajewski. W 43. minucie rywalizacji, dzięki interwencji Andreasa Wolffa trafienie kontaktowe zdobył Tomasz Gębala. W kolejnej akcji w szeregach płocczan punktował Miha Zarabec, natomiast po stronie kielczan drugi raz z rzędu uczynił to Tomasz Gębala. Chwilę później do wyrównania doprowadził Arkadiusz Moryto, a o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu o czas poprosił również trener Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po przerwie z linii 7. metra Mirko Alilovicia pokonał Igor Karacić.

Następnie wykluczony z gry został Tomasz Gębala, jednakże mimo gry w przewadze atak płocczan zakończył się niepowodzeniem. W kolejnej akcji remis 18:18 celnym rzutem do pustej bramki ustanowił Gergo Fazekas. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Daniel Dujshebaev, po czym Andreasa Wolffa pokonał Gergo Fazekas. W 54. minucie spotkania czerwoną kartkę otrzymał Tin Lucin, natomiast gola zdobywał Daniel Dujshebaev. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Dylan Nahi, a rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Następnie trafienie dołożył Tomasz Gębala, na co szybko i skutecznie odpowiedział Tomas Piroch. W 60. minucie rywalizacji karę dwóch minut otrzymał Paweł Paczkowski, a tuż przed końcem o czas poprosił trener Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Tomasz Gębala, a o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu z rzutu wolnego wynik na remis 22:22 ustanowił Kiryl Samoila, doprowadzając w ten sposób do serii rzutów karnych.

Pierwszy rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto. Następnie rzut Przemysława Krajewskiego wybronił Andreas Wolff. Chwilę później skuteczną interwencję zaliczył także Mirko Alilović. Kolejną siódemkę bramką zakończył Michał Daszek. Wkrótce po tym parady bramkarskie zaliczyli zarówno Mirko Alilović, jak i Andreas Wolff. Następnie rzutu karnego nie wykorzystali Daniel Dujshebaev oraz Niko Mindegia. Chwilę później ponownie siódemkę obronił Mirko Alilović, a spotkanie bezbłędnym rzutem karnym zamknął Gergo Fazekas, dzięki czemu to właśnie płocczanie zwyciężyli w pierwszym meczu finałowym w fazie play-off.

ORLEN Wisła Płock (12:11) 22:22 k. 2:1 Industria Kielce

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 2, Lucin 3, Piroch 1, Serdio, Susnja, Samoila 1, Fazekas 3, Krajewski 5, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 1.

Industria Kielce: Wolff, Wałach, Mestrić – Karacić 6, Gębala 5, Dujshebaev D. 4, Nahi 3, Dujshebaev A. 1, Moryto 1, Kounkoud 1, Tournat 1, Karalek, Surgiel, Thrastarson, Paczkowski.