10 czerwca 2024

Mistrzostwa Polski przenoszą się do Gdańska

W najbliższy weekend Energa Stadion Letni zamieni się w arenę zmagań najlepszych polskich drużyn piłki ręcznej plażowej.15-16 czerwca na gdańskiej plaży Brzeźno wystartuje trzeci w tym sezonie, turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski. 

Trójmiejski turniej na stałe wpisał się w mapę piłki ręcznej plażowej i cieszy się wyjątkową popularnością. W tej edycji wystartuje 26 zespołów, 15 w kategorii mężczyzn i 11 w kategorii kobiet. Zawody zostaną rozegrane na trzech, specjalnie przygotowanych, boiskach do beach handballu. 

Na turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski w Gdańsku nie zobaczymy tegorocznych zdobywców Pucharu Polski, żeńska drużyna Byczki Kowalewo Pomorskie oraz męska GRU Juko Piotrków Trybunalski, rywalizują w turnieju EBT Finals. Ich nieobecność stwarza szansę dla innych zespołów na osiągnięcie sukcesu i zdobycie cennych punktów w walce o tytuł Mistrza Polski.

Zmagania z pierwszego boiska będzie można śledzić na kanale YouTube Handball Polska

Na żywo zmagania można oglądać ze wspieranego przez Energę z Grupy ORLEN Stadionu Letniego, który jest areną zmagań wielu plażowych projektów sportowych.

Poniżej znajdą Państwo aktualną klasyfikację Mistrzostw Polski oraz harmonogram gier turnieju w Gdańsku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest