1 lipca 2024

BHT Conkret Byczki oraz BHT Petra triumfują w Płocku

Za nami ostatni turniej eliminacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w sezonie 2024. Na boiskach w Podolszycach oraz na Starym Rynku w Płocku najlepsze okazały się drużyny BHT Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie i BHT Petra Płock.

Publiczność w Płocku jak zwykle dopisała. Zdj. Paweł Bejnarowicz

W finale turnieju Pań BHT Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie pokonały AZS AWF I Warszawę 2:0, natomiast w meczu o trzecie miejsce byliśmy świadkami shoot-outów pomiędzy MKS ECO Save Group Ochota, a 360 Sport Gdańsk. Próbę nerwów lepiej wytrzymały zawodniczki z Gdańska i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

Emocji nie zabrakło także w decydujących starciach turnieju Panów. Zarówno w meczu o złoto jak i brąz kibice mieli okazję obejrzeć uwielbiane przez wszystkich fanów plażówki shoot-outy. W finale BHT Petra Płock ostatecznie pokonała SPRP Damy Radę Inowrocław 2:1, a w spotkaniu o trzecie miejsce MKS Delfin Grudziądz wygrał 2:1 ze Szczypiorniakiem Gniezno.

Zmagania w Płocku były ostatnią szansą na zdobycie punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski. W ten weekend poznaliśmy drużyny, które zakwalifikowały się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Wielki finał odbędzie się w ostatni weekend lipca w Kołobrzegu. Poniżej przedstawiamy dla Państwa Klasyfikację Mistrzostw Polski po ostatnim turnieju eliminacyjnym oraz komunikat końcowy zawodów w Płocku.