2 lipca 2024

OME: Pasjonujące spotkanie z Portugalią

W trzecim meczu fazy grupowej Otwartych Mistrzostwach Europy Kobiet do lat 16, które odbywają się w szwedzkim Goeteborgu, reprezentacja Polski juniorek młodszych przegrała z rówieśniczkami z Portugalii wynikiem 15:16. Spotkanie dostarczyło wielkich emocji. Dość powiedzieć, że do przerwy rywalki także prowadziły najmniejszą możliwą różnicą (7:6).

Portugalia – Polska 16:15 (7:6)

Polska: Maćkowiak, Żurawska – Kuchczyńska 1, Kościańska, Bliszczyk, Sadowska 1, Litwiniuk, Lubecka, Jankowska, Tobolewska 1, Cielątkowska 2, Trochimczyk, Grużewska 2, Worożańska 2, Purzyńska 1, Urbaniak 5.

Otwarte Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 16 wystartowały w poniedziałek 1 lipca. Niestety, inauguracyjny dzień imprezy nie okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski juniorek młodszych (złożonej z zawodniczek urodzonych w 2008 roku lub młodszych) pod wodzą trenera Andrzeja Niewrzawy, która zanotowała dwie porażki: najpierw ze Szwecją (18:23), a następnie z Francją (19:24)

Szansa na poprawę humorów nadarzyła się we wtorek, kiedy Biało-Czerwone na zakończenie fazy grupowej miały zmierzyć się z Portugalkami, a potem z Turczynkami.

W starciu z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego Biało-Czerwone były zdecydowanie najbliżej sukcesu. Po pierwszej połowie rywalki prowadziły zaledwie jednym “oczkiem” (7:6). Po zmianie stron Portugalki przejęły inicjatywę i zbudowały nieco większą przewagę, ale ambitne Polki goniły wynik i ponownie zniwelowały straty do jednej bramki (15:16). Pierwsze skrzypce w naszej drużynie odgrywała tym razem Lena Urbaniak, autorka pięciu goli.

Niezależnie od wyników fazy grupowej, każda z uczestniczących drużyn rozegra w turnieju osiem spotkań. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy wezmą udział w rundzie głównej. Drużyny z miejsc 3, 4 i 5 zagrają o lokaty od 9 do 20. Transmisje na żywo ze wszystkich meczów są dostępne za darmo na platformie EHFTV (TUTAJ).

Terminarz fazy grupowej Otwartych Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 16 z udziałem reprezentacji Polski juniorek młodszych:
02.07, godz. 16.30: Polska – Turcja