9 lipca 2024

Pięć polskich drużyn zagra w Ligach Europejskich

Górnik Zabrze i KGHM Chrobry Głogów wśród mężczyzn oraz KGHM MKS Zagłębie Lubin, MKS FunFloor Lublin i KPR Gminy Kobierzyce wśród pań wystąpią w rozgrywkach Ligi Europejskiej Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2024/2025.

We wtorek 9 lipca Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała listę drużyn zgłoszonych i zakwalifikowanych do rozgrywek w ramach Ligi Europejskiej Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2024/2025. W zmaganiach udział weźmie pięć polskich zespołów, które przystąpią do gry na zróżnicowanym etapie.

Najszybciej na parkiecie zobaczymy wicemistrzynie Polski – KPR Gminy Kobierzyce – które w dniach od 5 do 13 października walczyć będą w ramach 2. rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Europejskiej Kobiet. “Kobierki” swoje rywalki poznają w trakcie losowania zaplanowanego na 16 lipca na godz. 11.00 w Wiedniu.

Na etapie 3. rundy kwalifikacyjnej zaplanowanej na połowę listopada do gry dołączą Mistrzynie Polski – KGHM MKS Zagłębie Lubin – oraz srebrne medalistki ORLEN Pucharu Polski, czyli ekipa MKS FunFloor Lublin.

Bezpośredni awans do fazy grupowej uzyskały natomiast męskie drużyny Górnika Zabrze i KGHM Chrobrego Głogów. Odpowiednio trzecia i czwarta ekipa ubiegłego sezonu ORLEN Superligi pierwsze mecze w europejskich pucharach rozegrają 8 października.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest