29 grudnia 2018

Japonia na trzecim miejscu

Starcie Czech z Japonią o rozstrzygnęło o 3. miejscu w turnieju 4 nations Cup opole 2018. Z rywalizacji zwycięsko wyszli Japończycy 27:25 (13:13).

2018.12.29 Opole Pilka reczna Puchar 4 Narodow Mecz o 3 miejsce Czechy - Japonia N/z Jan Uzek Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2018.12.29 Opole Handball 4 Nations CUP Czech Republic - Japan Jan Uzek Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Od pierwszego gwizdka arbitrów spotkanie było bardzo wyrównane. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po pierwszym kwadransie nieznaczną przewagę zaczęli zyskiwać jednak Czesi, ale Japończycy ani myśleli pozwolić „odjechać” rywalom. Po dwudziestu minutach gry znów mieliśmy remis (10:10). Czesi górowali warunkami fizycznymi, ale Japończycy nadrabiali braki sprytem i ruchliwością. W efekcie po pół godzinie licznik obu ekip stanął na 13 trafieniach.

Czechy - Japonia

Druga partia nie przyniosła zmian, zespoły wciąż szły łeb w łeb. Do końca zostało dwadzieścia minut, a tablica znowu wskazywała satus quo. Tym razem po 17. Wtedy wreszcie tempo podkręcili Japończycy. Dzięki szybkim atakom objęli prowadzenie (21:18) i utrzymywali przewagę, z którą zdołali dotrzeć do mety (27:25). Dzięki temu to właśnie Azjaci zajęli 3. miejsce na turnieju 4 Nations Cup. MVP spotkania został Shinnosuke Tokuda.