4 kwietnia 2019

Rusza proces licencyjny do zawodowej ligi kobiet

Ruszył pierwszy w historii proces licencyjny do zawodowej ligi w piłce ręcznej kobiet „PGNiG Superliga”. Jest on częścią rozpoczętego na początku roku procesu profesjonalizacji rozgrywek piłki ręcznej kobiet na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jego celem jest utworzenie, począwszy od sezonu 2019/2020, rozgrywek ligi zawodowej w piłce ręcznej kobiet – PGNiG Superligi kobiet.

Fot. P.Andrachiewicz / PressFocus

Fot. P.Andrachiewicz / PressFocus

Równolegle z prowadzonymi formalnościami przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Komisarz Ligi postanowił rozpocząć proces weryfikacji klubów zainteresowanych udziałem rozgrywkach zawodowej ligi kobiet od sezonu 2019/2020. Żeńskie kluby zgłaszające gotowość udziału w rozgrywkach, zobowiązane są spełnić szereg kryteriów licencyjnych. Poza osiągnięciem określonego wyniku sportowego (utrzymane w PGNiG Superlidze kobiet w sezonie 2018/2019 lub awans z I ligi), każdy klub będzie zobowiązany do przekształcenia się w spółkę prawa handlowego – spółkę z o.o. lub akcyjną, wykazania odpowiedniego potencjału finansowego oraz spełnić szereg kryteriów organizacyjno-marketingowych.  

W sezonie 2019/2020 kluby będą musiały dysponować budżetem na poziomie co najmniej 1,4 mln złotych netto oraz posiadać uregulowaną sytuację co do zobowiązań wobec zawodniczek, sztabu szkoleniowego, innych pracowników klubu oraz dysponować odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym

Proces licencyjny będzie dwuetapowy. Pierwszy zakłada, że do 6 maja kluby złożą określoną dokumentację licencyjną. Po jej analizie do 1 lipca podjęte zostaną przez Komisarza Ligi decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania licencji. W drugim etapie kluby, które uzyskały licencję będą poddane dodatkowemu badaniu finansowemu w celu ustalenia zobowiązań klubu na koniec sezonu rozgrywkowego 2018/2019 wraz z obowiązkiem ich uregulowania do dnia 30 czerwca. Zakończenie drugiego etapu i całego postepowania nastąpi do 7 sierpnia. W tym terminie przedstawiony zostanie ostateczny skład ligi zawodowej PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2019/2020. 

Regulamin postępowania licencyjnego wraz z harmonogramem i szczegółowymi kryteriami licencyjnymi dostępny jest na stronie PGNIG Superligi w zakładce Superliga sp. z o.o.  / Komisarz Ligi / Regulaminy (https://pgnig-superliga.pl/regulamin/#komisarz-ligi).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest